Compare Andrew Willcox with someone else

Shows people in order of those who voted always the same as Andrew Willcox (100% agreement) to those who never voted the same (0% agreement).

We only compare those votes where both people attended. This may reveal relationships between people that were previously unsuspected. Or it may be nonsense.

Agreement Name
100% Karen Andrews Liberal Party Representative for McPherson
100% Colin Boyce Liberal National Party Representative for Flynn
100% Russell Broadbent Liberal Party Representative for Monash
100% Scott Buchholz Liberal Party Representative for Wright
100% David Coleman Liberal Party Representative for Banks
100% Pat Conaghan National Party Representative for Cowper
100% Mark Coulton Deputy Speaker Representative for Parkes
100% David Gillespie National Party Representative for Lyne
100% Garth Hamilton Liberal National Party Representative for Groom
100% Andrew Hastie Liberal Party Representative for Canning
100% Alex Hawke Liberal Party Representative for Mitchell
100% Kevin Hogan National Party Representative for Page
100% Luke Howarth Liberal Party Representative for Petrie
100% Barnaby Joyce National Party Representative for New England
100% Michelle Landry National Party Representative for Capricornia
100% Julian Leeser Liberal Party Representative for Berowra
100% Michael McCormack National Party Representative for Riverina
100% Melissa McIntosh Liberal Party Representative for Lindsay
100% Scott Morrison Liberal Party Representative for Cook
100% Ted O'Brien Liberal Party Representative for Fairfax
100% Tony Pasin Liberal Party Representative for Barker
100% Henry Pike Liberal National Party Representative for Bowman
100% Keith Pitt National Party Representative for Hinkler
100% Rowan Ramsey Liberal Party Representative for Grey
100% Stuart Robert Liberal Party Representative for Fadden
100% Michael Sukkar Liberal Party Representative for Deakin
100% Angus Taylor Liberal Party Representative for Hume
100% Dan Tehan Liberal Party Representative for Wannon
100% Phillip Thompson Liberal National Party Representative for Herbert
100% Alan Tudge Liberal Party Representative for Aston
100% Bert Van Manen Liberal Party Representative for Forde
100% Aaron Violi Liberal Party Representative for Casey
100% Andrew Wallace Liberal National Party Representative for Fisher
100% Anne Webster National Party Representative for Mallee
100% Rick Wilson Liberal Party Representative for O'Connor
100% Keith Wolahan Liberal Party Representative for Menzies
100% Terry Young Liberal National Party Representative for Longman
99% Sam Birrell National Party Representative for Nicholls
98% Paul Fletcher Liberal Party Representative for Bradfield
98% Ian Goodenough Liberal Party Representative for Moore
98% Nola Marino Liberal Party Representative for Forrest
98% James Stevens Liberal Party Representative for Sturt
98% David Littleproud National Party Representative for Maranoa
98% Gavin Pearce Liberal Party Representative for Braddon
98% Sussan Ley Liberal Party Representative for Farrer
98% Angie Bell Liberal National Party Representative for Moncrieff
98% Ross Vasta Liberal Party Representative for Bonner
98% Peter Dutton Liberal Party Representative for Dickson
98% Jason Wood Liberal Party Representative for La Trobe
98% Warren Entsch Liberal Party Representative for Leichhardt
98% Jenny Ware Liberal Party Representative for Hughes
98% Andrew Gee National Party Representative for Calare
98% Melissa Price Liberal Party Representative for Durack
98% Llew O'Brien National Party Representative for Wide Bay
98% Zoe McKenzie Liberal Party Representative for Flinders
91% Darren Chester National Party Representative for Gippsland
84% Bridget Archer Liberal Party Representative for Bass
63% Dai Le Independent Representative for Fowler
61% Rebekha Sharkie Centre Alliance Representative for Mayo
57% Bob Katter Katter's Australian Party Representative for Kennedy
54% Kate Chaney Independent Representative for Curtin
47% Allegra Spender Independent Representative for Wentworth
46% Zali Steggall Independent Representative for Warringah
43% Helen Haines Independent Representative for Indi
37% Kylea Tink Independent Representative for North Sydney
34% Sophie Scamps Independent Representative for Mackellar
26% Zoe Daniel Independent Representative for Goldstein
22% Monique Ryan Independent Representative for Kooyong
19% Peta Murphy Australian Labor Party Representative for Dunkley
18% Andrew Wilkie Independent Representative for Clark
16% Jerome Laxale Australian Labor Party Representative for Bennelong
16% Joanne Ryan Australian Labor Party Representative for Lalor
16% Sally Sitou Australian Labor Party Representative for Reid
16% Anne Stanley Australian Labor Party Representative for Werriwa
16% Gordon Reid Australian Labor Party Representative for Robertson
15% Zaneta Mascarenhas Australian Labor Party Representative for Swan
15% Matt Burnell Australian Labor Party Representative for Spence
15% Cassandra Fernando Australian Labor Party Representative for Holt
15% Tracey Roberts Australian Labor Party Representative for Pearce
15% Marion Scrymgour Australian Labor Party Representative for Lingiari
15% Kate Thwaites Australian Labor Party Representative for Jagajaga
15% Mark Dreyfus Australian Labor Party Representative for Isaacs
15% Patrick Gorman Australian Labor Party Representative for Perth
15% Madeleine King Australian Labor Party Representative for Brand
15% Shayne Neumann Australian Labor Party Representative for Blair
15% David Smith Australian Labor Party Representative for Bean
14% Dan Repacholi Australian Labor Party Representative for Hunter
14% Daniel Mulino Australian Labor Party Representative for Fraser
14% Alicia Payne Australian Labor Party Representative for Canberra
14% Mike Freelander Australian Labor Party Representative for Macarthur
14% Alison Byrnes Australian Labor Party Representative for Cunningham
14% Sharon Claydon Australian Labor Party Representative for Newcastle
14% Justine Elliot Australian Labor Party Representative for Richmond
14% Louise Miller-Frost Australian Labor Party Representative for Boothby
13% Michelle Ananda-Rajah Australian Labor Party Representative for Higgins
13% Lisa Chesters Australian Labor Party Representative for Bendigo
13% Steve Georganas Australian Labor Party Representative for Adelaide
13% Andrew Giles Australian Labor Party Representative for Scullin
13% Tony Zappia Australian Labor Party Representative for Makin
13% Pat Conroy Australian Labor Party Representative for Shortland
13% Sam Lim Australian Labor Party Representative for Tangney
13% Anne Aly Australian Labor Party Representative for Cowan
12% Tony Burke Australian Labor Party Representative for Watson
12% Carina Garland Australian Labor Party Representative for Chisholm
12% Emma McBride Australian Labor Party Representative for Dobell
12% Michelle Rowland Australian Labor Party Representative for Greenway
12% Libby Coker Australian Labor Party Representative for Corangamite
12% Julian Hill Australian Labor Party Representative for Bruce
12% Meryl Swanson Australian Labor Party Representative for Paterson
12% Linda Burney Australian Labor Party Representative for Barton
11% Tim Watts Australian Labor Party Representative for Gellibrand
11% Sam Rae Australian Labor Party Representative for Hawke
11% Matt Keogh Australian Labor Party Representative for Burt
11% Josh Burns Australian Labor Party Representative for Macnamara
11% Kristy McBain Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro
11% Maria Vamvakinou Australian Labor Party Representative for Calwell
11% Stephen Jones Australian Labor Party Representative for Whitlam
11% Susan Templeman Australian Labor Party Representative for Macquarie
11% Julie Collins Australian Labor Party Representative for Franklin
11% Tania Lawrence Australian Labor Party Representative for Hasluck
11% Clare O'Neil Australian Labor Party Representative for Hotham
11% Fiona Phillips Australian Labor Party Representative for Gilmore
10% Max Chandler-Mather Australian Greens Representative for Griffith
10% Rob Mitchell Australian Labor Party Representative for McEwen
10% Stephen Bates Australian Greens Representative for Brisbane
10% Elizabeth Watson-Brown Australian Greens Representative for Ryan
10% Anika Wells Australian Labor Party Representative for Lilley
10% Andrew Charlton Australian Labor Party Representative for Parramatta
10% Ed Husic Australian Labor Party Representative for Chifley
10% Matt Thistlethwaite Australian Labor Party Representative for Kingsford Smith
9% Chris Bowen Australian Labor Party Representative for McMahon
9% Jason Clare Australian Labor Party Representative for Blaxland
9% Ged Kearney Australian Labor Party Representative for Cooper
9% Catherine King Australian Labor Party Representative for Ballarat
9% Andrew Leigh Australian Labor Party Representative for Fenner
9% Brian Mitchell Australian Labor Party Representative for Lyons
9% Brendan O'Connor Australian Labor Party Representative for Gorton
9% Amanda Rishworth Australian Labor Party Representative for Kingston
9% Tanya Plibersek Australian Labor Party Representative for Sydney
8% Josh Wilson Australian Labor Party Representative for Fremantle
8% Anthony Albanese Australian Labor Party Representative for Grayndler
8% Jim Chalmers Australian Labor Party Representative for Rankin
8% Bill Shorten Australian Labor Party Representative for Maribyrnong
8% Graham Perrett Australian Labor Party Representative for Moreton
8% Mark Butler Australian Labor Party Representative for Hindmarsh
7% Richard Marles Australian Labor Party Representative for Corio
7% Adam Bandt Australian Greens Representative for Melbourne
7% Peter Khalil Australian Labor Party Representative for Wills
6% Luke Gosling Australian Labor Party Representative for Solomon