Compare Elizabeth Watson-Brown with someone else

Shows people in order of those who voted always the same as Elizabeth Watson-Brown (100% agreement) to those who never voted the same (0% agreement).

We only compare those votes where both people attended. This may reveal relationships between people that were previously unsuspected. Or it may be nonsense.

Agreement Name
100% Adam Bandt Australian Greens Representative for Melbourne
100% Stephen Bates Australian Greens Representative for Brisbane
100% Max Chandler-Mather Australian Greens Representative for Griffith
89% Andrew Wilkie Independent Representative for Clark
81% Jason Clare Australian Labor Party Representative for Blaxland
80% Richard Marles Australian Labor Party Representative for Corio
80% Jim Chalmers Australian Labor Party Representative for Rankin
78% Anthony Albanese Australian Labor Party Representative for Grayndler
77% Zoe Daniel Independent Representative for Goldstein
77% Stephen Jones Australian Labor Party Representative for Whitlam
77% Bill Shorten Australian Labor Party Representative for Maribyrnong
76% Monique Ryan Independent Representative for Kooyong
75% Helen Haines Independent Representative for Indi
75% Ed Husic Australian Labor Party Representative for Chifley
75% Clare O'Neil Australian Labor Party Representative for Hotham
74% Brendan O'Connor Australian Labor Party Representative for Gorton
74% Chris Bowen Australian Labor Party Representative for McMahon
73% Matt Thistlethwaite Australian Labor Party Representative for Kingsford Smith
73% Amanda Rishworth Australian Labor Party Representative for Kingston
73% Sophie Scamps Independent Representative for Mackellar
73% Anne Aly Australian Labor Party Representative for Cowan
72% Linda Burney Australian Labor Party Representative for Barton
72% Tony Burke Australian Labor Party Representative for Watson
72% Catherine King Australian Labor Party Representative for Ballarat
72% Kylea Tink Independent Representative for North Sydney
71% Pat Conroy Australian Labor Party Representative for Shortland
71% Tanya Plibersek Australian Labor Party Representative for Sydney
71% Michelle Rowland Australian Labor Party Representative for Greenway
71% Matt Keogh Australian Labor Party Representative for Burt
71% Mark Butler Australian Labor Party Representative for Hindmarsh
70% Kristy McBain Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro
70% Zali Steggall Independent Representative for Warringah
70% Julie Collins Australian Labor Party Representative for Franklin
68% Kate Chaney Independent Representative for Curtin
67% Madeleine King Australian Labor Party Representative for Brand
67% Josh Wilson Australian Labor Party Representative for Fremantle
67% Allegra Spender Independent Representative for Wentworth
67% Mark Dreyfus Australian Labor Party Representative for Isaacs
67% Peter Khalil Australian Labor Party Representative for Wills
66% Peta Murphy Former Australian Labor Party Representative for Dunkley
66% Ged Kearney Australian Labor Party Representative for Cooper
66% Maria Vamvakinou Australian Labor Party Representative for Calwell
66% Julian Hill Australian Labor Party Representative for Bruce
66% Mike Freelander Australian Labor Party Representative for Macarthur
66% Rob Mitchell Australian Labor Party Representative for McEwen
66% Anika Wells Australian Labor Party Representative for Lilley
65% Luke Gosling Australian Labor Party Representative for Solomon
65% Andrew Charlton Australian Labor Party Representative for Parramatta
64% Andrew Giles Australian Labor Party Representative for Scullin
64% Brian Mitchell Australian Labor Party Representative for Lyons
64% Libby Coker Australian Labor Party Representative for Corangamite
63% Meryl Swanson Australian Labor Party Representative for Paterson
63% Alicia Payne Australian Labor Party Representative for Canberra
62% Andrew Leigh Australian Labor Party Representative for Fenner
62% Emma McBride Australian Labor Party Representative for Dobell
62% Susan Templeman Australian Labor Party Representative for Macquarie
61% Graham Perrett Australian Labor Party Representative for Moreton
61% Josh Burns Australian Labor Party Representative for Macnamara
61% Carina Garland Australian Labor Party Representative for Chisholm
61% Tim Watts Australian Labor Party Representative for Gellibrand
61% Tony Zappia Australian Labor Party Representative for Makin
61% Sharon Claydon Australian Labor Party Representative for Newcastle
61% Patrick Gorman Australian Labor Party Representative for Perth
61% Sam Rae Australian Labor Party Representative for Hawke
61% Tania Lawrence Australian Labor Party Representative for Hasluck
60% Sally Sitou Australian Labor Party Representative for Reid
60% Alison Byrnes Australian Labor Party Representative for Cunningham
60% Steve Georganas Australian Labor Party Representative for Adelaide
60% Fiona Phillips Australian Labor Party Representative for Gilmore
60% Tracey Roberts Australian Labor Party Representative for Pearce
60% Sam Lim Australian Labor Party Representative for Tangney
60% Daniel Mulino Australian Labor Party Representative for Fraser
60% Kate Thwaites Australian Labor Party Representative for Jagajaga
60% Michelle Ananda-Rajah Australian Labor Party Representative for Higgins
60% Cassandra Fernando Australian Labor Party Representative for Holt
59% Dan Repacholi Australian Labor Party Representative for Hunter
59% Lisa Chesters Australian Labor Party Representative for Bendigo
59% Matt Burnell Australian Labor Party Representative for Spence
59% Zaneta Mascarenhas Australian Labor Party Representative for Swan
59% Jerome Laxale Australian Labor Party Representative for Bennelong
59% Justine Elliot Australian Labor Party Representative for Richmond
59% Anne Stanley Australian Labor Party Representative for Werriwa
58% Louise Miller-Frost Australian Labor Party Representative for Boothby
58% Gordon Reid Australian Labor Party Representative for Robertson
58% David Smith Australian Labor Party Representative for Bean
58% Shayne Neumann Australian Labor Party Representative for Blair
58% Joanne Ryan Australian Labor Party Representative for Lalor
57% Mary Doyle Australian Labor Party Representative for Aston
57% Marion Scrymgour Australian Labor Party Representative for Lingiari
56% Dai Le Independent Representative for Fowler
56% Rebekha Sharkie Centre Alliance Representative for Mayo
55% Bob Katter Katter's Australian Party Representative for Kennedy
40% Andrew Gee Independent Representative for Calare
40% Jodie Belyea Australian Labor Party Representative for Dunkley
22% Bridget Archer Liberal Party Representative for Bass
16% Peter Dutton Liberal Party Representative for Dickson
15% Jason Wood Liberal Party Representative for La Trobe
14% Angie Bell Liberal National Party Representative for Moncrieff
14% David Coleman Liberal Party Representative for Banks
13% Jenny Ware Liberal Party Representative for Hughes
13% Phillip Thompson Liberal National Party Representative for Herbert
13% Melissa Price Liberal Party Representative for Durack
13% Warren Entsch Liberal Party Representative for Leichhardt
13% Nola Marino Liberal Party Representative for Forrest
12% Keith Wolahan Liberal Party Representative for Menzies
12% James Stevens Liberal Party Representative for Sturt
12% Russell Broadbent Independent Representative for Monash
12% Melissa McIntosh Liberal Party Representative for Lindsay
12% Ross Vasta Liberal Party Representative for Bonner
12% Zoe McKenzie Liberal Party Representative for Flinders
12% Barnaby Joyce National Party Representative for New England
12% Bert Van Manen Liberal Party Representative for Forde
12% Gavin Pearce Liberal Party Representative for Braddon
12% Michael Sukkar Liberal Party Representative for Deakin
12% Michelle Landry National Party Representative for Capricornia
12% Kevin Hogan National Party Representative for Page
12% Cameron Caldwell Liberal National Party Representative for Fadden
12% Paul Fletcher Liberal Party Representative for Bradfield
12% Julian Leeser Liberal Party Representative for Berowra
12% Alex Hawke Liberal Party Representative for Mitchell
12% Rowan Ramsey Liberal Party Representative for Grey
12% Andrew Hastie Liberal Party Representative for Canning
12% Aaron Violi Liberal Party Representative for Casey
12% Ted O'Brien Liberal Party Representative for Fairfax
11% Colin Boyce Liberal National Party Representative for Flynn
11% Llew O'Brien National Party Representative for Wide Bay
11% Luke Howarth Liberal Party Representative for Petrie
11% Andrew Wallace Liberal National Party Representative for Fisher
11% Angus Taylor Liberal Party Representative for Hume
11% Karen Andrews Liberal Party Representative for McPherson
11% Scott Buchholz Liberal Party Representative for Wright
11% Dan Tehan Liberal Party Representative for Wannon
11% Rick Wilson Liberal Party Representative for O'Connor
11% Stuart Robert Former Liberal Party Representative for Fadden
11% Garth Hamilton Liberal National Party Representative for Groom
11% Terry Young Liberal National Party Representative for Longman
11% Simon Kennedy Liberal Party Representative for Cook
11% Andrew Willcox Liberal National Party Representative for Dawson
11% Anne Webster National Party Representative for Mallee
11% Michael McCormack National Party Representative for Riverina
11% Sam Birrell National Party Representative for Nicholls
11% Henry Pike Liberal National Party Representative for Bowman
11% Darren Chester National Party Representative for Gippsland
11% Mark Coulton Deputy Speaker Representative for Parkes
10% Keith Pitt National Party Representative for Hinkler
10% Ian Goodenough Liberal Party Representative for Moore
10% David Gillespie National Party Representative for Lyne
10% Scott Morrison Former Liberal Party Representative for Cook
10% Sussan Ley Liberal Party Representative for Farrer
10% David Littleproud National Party Representative for Maranoa
10% Tony Pasin Liberal Party Representative for Barker
10% Pat Conaghan National Party Representative for Cowper
7% Alan Tudge Former Liberal Party Representative for Aston