Compare Gordon Reid with someone else

Shows people in order of those who voted always the same as Gordon Reid (100% agreement) to those who never voted the same (0% agreement).

We only compare those votes where both people attended. This may reveal relationships between people that were previously unsuspected. Or it may be nonsense.

Agreement Name
100% Anthony Albanese Australian Labor Party Representative for Grayndler
100% Anne Aly Australian Labor Party Representative for Cowan
100% Michelle Ananda-Rajah Australian Labor Party Representative for Higgins
100% Chris Bowen Australian Labor Party Representative for McMahon
100% Matt Burnell Australian Labor Party Representative for Spence
100% Linda Burney Australian Labor Party Representative for Barton
100% Josh Burns Australian Labor Party Representative for Macnamara
100% Mark Butler Australian Labor Party Representative for Hindmarsh
100% Alison Byrnes Australian Labor Party Representative for Cunningham
100% Jim Chalmers Australian Labor Party Representative for Rankin
100% Andrew Charlton Australian Labor Party Representative for Parramatta
100% Lisa Chesters Australian Labor Party Representative for Bendigo
100% Jason Clare Australian Labor Party Representative for Blaxland
100% Sharon Claydon Australian Labor Party Representative for Newcastle
100% Libby Coker Australian Labor Party Representative for Corangamite
100% Julie Collins Australian Labor Party Representative for Franklin
100% Pat Conroy Australian Labor Party Representative for Shortland
100% Mark Dreyfus Australian Labor Party Representative for Isaacs
100% Justine Elliot Australian Labor Party Representative for Richmond
100% Mike Freelander Australian Labor Party Representative for Macarthur
100% Carina Garland Australian Labor Party Representative for Chisholm
100% Steve Georganas Australian Labor Party Representative for Adelaide
100% Andrew Giles Australian Labor Party Representative for Scullin
100% Patrick Gorman Australian Labor Party Representative for Perth
100% Luke Gosling Australian Labor Party Representative for Solomon
100% Julian Hill Australian Labor Party Representative for Bruce
100% Ed Husic Australian Labor Party Representative for Chifley
100% Stephen Jones Australian Labor Party Representative for Whitlam
100% Ged Kearney Australian Labor Party Representative for Cooper
100% Peter Khalil Australian Labor Party Representative for Wills
100% Catherine King Australian Labor Party Representative for Ballarat
100% Madeleine King Australian Labor Party Representative for Brand
100% Tania Lawrence Australian Labor Party Representative for Hasluck
100% Jerome Laxale Australian Labor Party Representative for Bennelong
100% Andrew Leigh Australian Labor Party Representative for Fenner
100% Sam Lim Australian Labor Party Representative for Tangney
100% Richard Marles Australian Labor Party Representative for Corio
100% Zaneta Mascarenhas Australian Labor Party Representative for Swan
100% Kristy McBain Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro
100% Louise Miller-Frost Australian Labor Party Representative for Boothby
100% Brian Mitchell Australian Labor Party Representative for Lyons
100% Rob Mitchell Australian Labor Party Representative for McEwen
100% Peta Murphy Australian Labor Party Representative for Dunkley
100% Shayne Neumann Australian Labor Party Representative for Blair
100% Brendan O'Connor Australian Labor Party Representative for Gorton
100% Clare O'Neil Australian Labor Party Representative for Hotham
100% Alicia Payne Australian Labor Party Representative for Canberra
100% Graham Perrett Australian Labor Party Representative for Moreton
100% Fiona Phillips Australian Labor Party Representative for Gilmore
100% Tanya Plibersek Australian Labor Party Representative for Sydney
100% Sam Rae Australian Labor Party Representative for Hawke
100% Dan Repacholi Australian Labor Party Representative for Hunter
100% Amanda Rishworth Australian Labor Party Representative for Kingston
100% Tracey Roberts Australian Labor Party Representative for Pearce
100% Michelle Rowland Australian Labor Party Representative for Greenway
100% Joanne Ryan Australian Labor Party Representative for Lalor
100% Marion Scrymgour Australian Labor Party Representative for Lingiari
100% Bill Shorten Australian Labor Party Representative for Maribyrnong
100% Sally Sitou Australian Labor Party Representative for Reid
100% David Smith Australian Labor Party Representative for Bean
100% Anne Stanley Australian Labor Party Representative for Werriwa
100% Meryl Swanson Australian Labor Party Representative for Paterson
100% Susan Templeman Australian Labor Party Representative for Macquarie
100% Matt Thistlethwaite Australian Labor Party Representative for Kingsford Smith
100% Kate Thwaites Australian Labor Party Representative for Jagajaga
100% Maria Vamvakinou Australian Labor Party Representative for Calwell
100% Tim Watts Australian Labor Party Representative for Gellibrand
100% Anika Wells Australian Labor Party Representative for Lilley
100% Josh Wilson Australian Labor Party Representative for Fremantle
100% Tony Zappia Australian Labor Party Representative for Makin
99% Cassandra Fernando Australian Labor Party Representative for Holt
98% Daniel Mulino Australian Labor Party Representative for Fraser
98% Emma McBride Australian Labor Party Representative for Dobell
98% Tony Burke Australian Labor Party Representative for Watson
98% Matt Keogh Australian Labor Party Representative for Burt
73% Adam Bandt Australian Greens Representative for Melbourne
64% Stephen Bates Australian Greens Representative for Brisbane
64% Elizabeth Watson-Brown Australian Greens Representative for Ryan
63% Max Chandler-Mather Australian Greens Representative for Griffith
62% Zoe Daniel Independent Representative for Goldstein
61% Monique Ryan Independent Representative for Kooyong
60% Andrew Wilkie Independent Representative for Clark
49% Kylea Tink Independent Representative for North Sydney
48% Helen Haines Independent Representative for Indi
48% Allegra Spender Independent Representative for Wentworth
47% Rebekha Sharkie Centre Alliance Representative for Mayo
46% Zali Steggall Independent Representative for Warringah
46% Sophie Scamps Independent Representative for Mackellar
38% Dai Le Independent Representative for Fowler
37% Bob Katter Katter's Australian Party Representative for Kennedy
31% Kate Chaney Independent Representative for Curtin
30% Darren Chester National Party Representative for Gippsland
29% Ian Goodenough Liberal Party Representative for Moore
28% Michael McCormack National Party Representative for Riverina
28% Mark Coulton Deputy Speaker Representative for Parkes
27% Tony Pasin Liberal Party Representative for Barker
27% Jenny Ware Liberal Party Representative for Hughes
25% Bridget Archer Liberal Party Representative for Bass
25% Julian Leeser Liberal Party Representative for Berowra
24% Bert Van Manen Liberal Party Representative for Forde
24% Keith Wolahan Liberal Party Representative for Menzies
23% Zoe McKenzie Liberal Party Representative for Flinders
22% Paul Fletcher Liberal Party Representative for Bradfield
22% Keith Pitt National Party Representative for Hinkler
21% Sam Birrell National Party Representative for Nicholls
21% Llew O'Brien National Party Representative for Wide Bay
20% Pat Conaghan National Party Representative for Cowper
20% James Stevens Liberal Party Representative for Sturt
20% Aaron Violi Liberal Party Representative for Casey
19% Andrew Wallace Liberal National Party Representative for Fisher
19% Rick Wilson Liberal Party Representative for O'Connor
18% Gavin Pearce Liberal Party Representative for Braddon
18% Henry Pike Liberal National Party Representative for Bowman
17% Melissa Price Liberal Party Representative for Durack
17% Colin Boyce Liberal National Party Representative for Flynn
17% Andrew Willcox Liberal National Party Representative for Dawson
16% Luke Howarth Liberal Party Representative for Petrie
16% Sussan Ley Liberal Party Representative for Farrer
16% Nola Marino Liberal Party Representative for Forrest
16% Terry Young Liberal National Party Representative for Longman
15% Rowan Ramsey Liberal Party Representative for Grey
15% David Gillespie National Party Representative for Lyne
14% Phillip Thompson Liberal National Party Representative for Herbert
14% Andrew Gee National Party Representative for Calare
14% Ted O'Brien Liberal Party Representative for Fairfax
14% Angus Taylor Liberal Party Representative for Hume
14% Kevin Hogan National Party Representative for Page
13% Dan Tehan Liberal Party Representative for Wannon
13% Alex Hawke Liberal Party Representative for Mitchell
13% Michael Sukkar Liberal Party Representative for Deakin
13% Angie Bell Liberal National Party Representative for Moncrieff
13% Michelle Landry National Party Representative for Capricornia
13% David Littleproud National Party Representative for Maranoa
13% Alan Tudge Liberal Party Representative for Aston
12% Karen Andrews Liberal Party Representative for McPherson
11% Andrew Hastie Liberal Party Representative for Canning
11% Stuart Robert Liberal Party Representative for Fadden
11% Anne Webster National Party Representative for Mallee
10% Peter Dutton Liberal Party Representative for Dickson
10% Jason Wood Liberal Party Representative for La Trobe
10% Melissa McIntosh Liberal Party Representative for Lindsay
9% Garth Hamilton Liberal National Party Representative for Groom
9% Scott Buchholz Liberal Party Representative for Wright
8% David Coleman Liberal Party Representative for Banks
5% Warren Entsch Liberal Party Representative for Leichhardt
4% Barnaby Joyce National Party Representative for New England
4% Ross Vasta Liberal Party Representative for Bonner
2% Russell Broadbent Liberal Party Representative for Monash
2% Scott Morrison Liberal Party Representative for Cook