Compare Sam Birrell with someone else

Shows people in order of those who voted always the same as Sam Birrell (100% agreement) to those who never voted the same (0% agreement).

We only compare those votes where both people attended. This may reveal relationships between people that were previously unsuspected. Or it may be nonsense.

Agreement Name
100% Karen Andrews Liberal Party Representative for McPherson
100% Angie Bell Liberal National Party Representative for Moncrieff
100% David Coleman Liberal Party Representative for Banks
100% Peter Dutton Liberal Party Representative for Dickson
100% Warren Entsch Liberal Party Representative for Leichhardt
100% Paul Fletcher Liberal Party Representative for Bradfield
100% Andrew Gee National Party Representative for Calare
100% Ian Goodenough Liberal Party Representative for Moore
100% Michelle Landry National Party Representative for Capricornia
100% Sussan Ley Liberal Party Representative for Farrer
100% David Littleproud National Party Representative for Maranoa
100% Nola Marino Liberal Party Representative for Forrest
100% Melissa McIntosh Liberal Party Representative for Lindsay
100% Zoe McKenzie Liberal Party Representative for Flinders
100% Llew O'Brien National Party Representative for Wide Bay
100% Gavin Pearce Liberal Party Representative for Braddon
100% Melissa Price Liberal Party Representative for Durack
100% James Stevens Liberal Party Representative for Sturt
100% Phillip Thompson Liberal National Party Representative for Herbert
100% Aaron Violi Liberal Party Representative for Casey
100% Jenny Ware Liberal Party Representative for Hughes
100% Rick Wilson Liberal Party Representative for O'Connor
100% Jason Wood Liberal Party Representative for La Trobe
99% Mark Coulton Deputy Speaker Representative for Parkes
98% Michael McCormack National Party Representative for Riverina
98% Keith Pitt National Party Representative for Hinkler
98% Keith Wolahan Liberal Party Representative for Menzies
98% Henry Pike Liberal National Party Representative for Bowman
98% Andrew Wallace Liberal National Party Representative for Fisher
98% Andrew Willcox Liberal National Party Representative for Dawson
98% Julian Leeser Liberal Party Representative for Berowra
98% Rowan Ramsey Liberal Party Representative for Grey
98% Colin Boyce Liberal National Party Representative for Flynn
98% Pat Conaghan National Party Representative for Cowper
98% Ted O'Brien Liberal Party Representative for Fairfax
98% Angus Taylor Liberal Party Representative for Hume
98% Terry Young Liberal National Party Representative for Longman
98% Anne Webster National Party Representative for Mallee
98% Stuart Robert Liberal Party Representative for Fadden
98% Michael Sukkar Liberal Party Representative for Deakin
98% Scott Buchholz Liberal Party Representative for Wright
98% Andrew Hastie Liberal Party Representative for Canning
98% David Gillespie National Party Representative for Lyne
98% Alex Hawke Liberal Party Representative for Mitchell
98% Barnaby Joyce National Party Representative for New England
98% Ross Vasta Liberal Party Representative for Bonner
98% Garth Hamilton Liberal National Party Representative for Groom
98% Scott Morrison Liberal Party Representative for Cook
98% Russell Broadbent Liberal Party Representative for Monash
98% Alan Tudge Liberal Party Representative for Aston
98% Tony Pasin Liberal Party Representative for Barker
98% Kevin Hogan National Party Representative for Page
98% Dan Tehan Liberal Party Representative for Wannon
98% Luke Howarth Liberal Party Representative for Petrie
97% Bert Van Manen Liberal Party Representative for Forde
96% Darren Chester National Party Representative for Gippsland
86% Bridget Archer Liberal Party Representative for Bass
64% Rebekha Sharkie Centre Alliance Representative for Mayo
62% Dai Le Independent Representative for Fowler
53% Kate Chaney Independent Representative for Curtin
51% Bob Katter Katter's Australian Party Representative for Kennedy
48% Allegra Spender Independent Representative for Wentworth
46% Zali Steggall Independent Representative for Warringah
42% Helen Haines Independent Representative for Indi
38% Sophie Scamps Independent Representative for Mackellar
37% Kylea Tink Independent Representative for North Sydney
28% Zoe Daniel Independent Representative for Goldstein
24% Monique Ryan Independent Representative for Kooyong
23% Peta Murphy Australian Labor Party Representative for Dunkley
21% Gordon Reid Australian Labor Party Representative for Robertson
21% Zaneta Mascarenhas Australian Labor Party Representative for Swan
21% Jerome Laxale Australian Labor Party Representative for Bennelong
21% Joanne Ryan Australian Labor Party Representative for Lalor
21% Sally Sitou Australian Labor Party Representative for Reid
21% Anne Stanley Australian Labor Party Representative for Werriwa
20% Kate Thwaites Australian Labor Party Representative for Jagajaga
20% Marion Scrymgour Australian Labor Party Representative for Lingiari
19% Matt Burnell Australian Labor Party Representative for Spence
19% Libby Coker Australian Labor Party Representative for Corangamite
19% Steve Georganas Australian Labor Party Representative for Adelaide
19% Patrick Gorman Australian Labor Party Representative for Perth
19% Shayne Neumann Australian Labor Party Representative for Blair
19% Tracey Roberts Australian Labor Party Representative for Pearce
19% David Smith Australian Labor Party Representative for Bean
19% Dan Repacholi Australian Labor Party Representative for Hunter
18% Michelle Ananda-Rajah Australian Labor Party Representative for Higgins
18% Alison Byrnes Australian Labor Party Representative for Cunningham
18% Lisa Chesters Australian Labor Party Representative for Bendigo
18% Mark Dreyfus Australian Labor Party Representative for Isaacs
18% Justine Elliot Australian Labor Party Representative for Richmond
18% Andrew Giles Australian Labor Party Representative for Scullin
18% Madeleine King Australian Labor Party Representative for Brand
18% Louise Miller-Frost Australian Labor Party Representative for Boothby
18% Andrew Wilkie Independent Representative for Clark
18% Tony Zappia Australian Labor Party Representative for Makin
18% Cassandra Fernando Australian Labor Party Representative for Holt
18% Mike Freelander Australian Labor Party Representative for Macarthur
17% Josh Burns Australian Labor Party Representative for Macnamara
17% Carina Garland Australian Labor Party Representative for Chisholm
17% Alicia Payne Australian Labor Party Representative for Canberra
17% Maria Vamvakinou Australian Labor Party Representative for Calwell
17% Tania Lawrence Australian Labor Party Representative for Hasluck
17% Andrew Leigh Australian Labor Party Representative for Fenner
17% Fiona Phillips Australian Labor Party Representative for Gilmore
17% Pat Conroy Australian Labor Party Representative for Shortland
17% Daniel Mulino Australian Labor Party Representative for Fraser
17% Sam Rae Australian Labor Party Representative for Hawke
17% Meryl Swanson Australian Labor Party Representative for Paterson
16% Anne Aly Australian Labor Party Representative for Cowan
16% Graham Perrett Australian Labor Party Representative for Moreton
16% Susan Templeman Australian Labor Party Representative for Macquarie
16% Matt Thistlethwaite Australian Labor Party Representative for Kingsford Smith
16% Sharon Claydon Australian Labor Party Representative for Newcastle
16% Ged Kearney Australian Labor Party Representative for Cooper
16% Brian Mitchell Australian Labor Party Representative for Lyons
16% Sam Lim Australian Labor Party Representative for Tangney
15% Tim Watts Australian Labor Party Representative for Gellibrand
15% Kristy McBain Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro
15% Stephen Jones Australian Labor Party Representative for Whitlam
14% Linda Burney Australian Labor Party Representative for Barton
14% Julian Hill Australian Labor Party Representative for Bruce
14% Michelle Rowland Australian Labor Party Representative for Greenway
14% Tanya Plibersek Australian Labor Party Representative for Sydney
13% Andrew Charlton Australian Labor Party Representative for Parramatta
13% Julie Collins Australian Labor Party Representative for Franklin
13% Amanda Rishworth Australian Labor Party Representative for Kingston
13% Rob Mitchell Australian Labor Party Representative for McEwen
13% Tony Burke Australian Labor Party Representative for Watson
13% Anika Wells Australian Labor Party Representative for Lilley
12% Stephen Bates Australian Greens Representative for Brisbane
12% Elizabeth Watson-Brown Australian Greens Representative for Ryan
12% Ed Husic Australian Labor Party Representative for Chifley
12% Matt Keogh Australian Labor Party Representative for Burt
11% Chris Bowen Australian Labor Party Representative for McMahon
11% Jason Clare Australian Labor Party Representative for Blaxland
11% Brendan O'Connor Australian Labor Party Representative for Gorton
11% Clare O'Neil Australian Labor Party Representative for Hotham
11% Richard Marles Australian Labor Party Representative for Corio
11% Josh Wilson Australian Labor Party Representative for Fremantle
11% Max Chandler-Mather Australian Greens Representative for Griffith
10% Jim Chalmers Australian Labor Party Representative for Rankin
10% Bill Shorten Australian Labor Party Representative for Maribyrnong
10% Mark Butler Australian Labor Party Representative for Hindmarsh
10% Luke Gosling Australian Labor Party Representative for Solomon
10% Catherine King Australian Labor Party Representative for Ballarat
10% Emma McBride Australian Labor Party Representative for Dobell
9% Anthony Albanese Australian Labor Party Representative for Grayndler
9% Adam Bandt Australian Greens Representative for Melbourne
9% Peter Khalil Australian Labor Party Representative for Wills