Compare Rebekha Sharkie with someone else

Shows people in order of those who voted always the same as Rebekha Sharkie (100% agreement) to those who never voted the same (0% agreement).

We only compare those votes where both people attended. This may reveal relationships between people that were previously unsuspected. Or it may be nonsense.

Agreement Name
95% Zali Steggall Independent Representative for Warringah
93% Helen Haines Independent Representative for Indi
84% Cathy McGowan Former Independent Representative for Indi
75% Andrew Wilkie Independent Representative for Clark
71% Kristy McBain Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro
68% Peta Murphy Australian Labor Party Representative for Dunkley
68% Daniel Mulino Australian Labor Party Representative for Fraser
67% Kate Thwaites Australian Labor Party Representative for Jagajaga
66% Adam Bandt Australian Greens Representative for Melbourne
66% Alicia Payne Australian Labor Party Representative for Canberra
66% Anika Wells Australian Labor Party Representative for Lilley
66% David Smith Australian Labor Party Representative for Bean
65% Josh Burns Australian Labor Party Representative for Macnamara
65% Libby Coker Australian Labor Party Representative for Corangamite
64% Fiona Phillips Australian Labor Party Representative for Gilmore
64% Warren Snowdon Australian Labor Party Representative for Lingiari
64% Anthony Albanese Australian Labor Party Representative for Grayndler
63% Ged Kearney Australian Labor Party Representative for Cooper
63% Madeleine King Australian Labor Party Representative for Brand
63% Chris Hayes Australian Labor Party Representative for Fowler
63% Brendan O'Connor Australian Labor Party Representative for Gorton
63% Bill Shorten Australian Labor Party Representative for Maribyrnong
63% Michelle Rowland Australian Labor Party Representative for Greenway
63% Joel Fitzgibbon Australian Labor Party Representative for Hunter
63% Linda Burney Australian Labor Party Representative for Barton
62% Patrick Gorman Australian Labor Party Representative for Perth
62% Emma McBride Australian Labor Party Representative for Dobell
62% Jason Clare Australian Labor Party Representative for Blaxland
62% Peter Khalil Australian Labor Party Representative for Wills
62% Julie Owens Australian Labor Party Representative for Parramatta
62% Meryl Swanson Australian Labor Party Representative for Paterson
62% Ed Husic Australian Labor Party Representative for Chifley
62% Stephen Jones Australian Labor Party Representative for Whitlam
62% Andrew Leigh Australian Labor Party Representative for Fenner
62% Chris Bowen Australian Labor Party Representative for McMahon
62% Milton Dick Australian Labor Party Representative for Oxley
62% Mark Dreyfus Australian Labor Party Representative for Isaacs
62% Pat Conroy Australian Labor Party Representative for Shortland
62% Joanne Ryan Australian Labor Party Representative for Lalor
62% Amanda Rishworth Australian Labor Party Representative for Kingston
62% Matt Thistlethwaite Australian Labor Party Representative for Kingsford Smith
61% Mark Butler Australian Labor Party Representative for Hindmarsh
61% Josh Wilson Australian Labor Party Representative for Fremantle
61% Tony Zappia Australian Labor Party Representative for Makin
61% Julie Collins Australian Labor Party Representative for Franklin
61% Lisa Chesters Australian Labor Party Representative for Bendigo
61% Terri Butler Australian Labor Party Representative for Griffith
61% Andrew Giles Australian Labor Party Representative for Scullin
61% Tony Burke Australian Labor Party Representative for Watson
61% Luke Gosling Australian Labor Party Representative for Solomon
61% Rob Mitchell Australian Labor Party Representative for McEwen
61% Sharon Claydon Australian Labor Party Representative for Newcastle
61% Tanya Plibersek Australian Labor Party Representative for Sydney
61% Susan Templeman Australian Labor Party Representative for Macquarie
61% Sharon Bird Australian Labor Party Representative for Cunningham
61% Justine Elliot Australian Labor Party Representative for Richmond
61% Tim Watts Australian Labor Party Representative for Gellibrand
61% Anne Aly Australian Labor Party Representative for Cowan
61% Mike Freelander Australian Labor Party Representative for Macarthur
61% Jim Chalmers Australian Labor Party Representative for Rankin
61% Anne Stanley Australian Labor Party Representative for Werriwa
61% Richard Marles Australian Labor Party Representative for Corio
61% Catherine King Australian Labor Party Representative for Ballarat
61% Clare O'Neil Australian Labor Party Representative for Hotham
61% Julian Hill Australian Labor Party Representative for Bruce
60% Brian Mitchell Australian Labor Party Representative for Lyons
60% Shayne Neumann Australian Labor Party Representative for Blair
60% Matt Keogh Australian Labor Party Representative for Burt
60% David Feeney Former Australian Labor Party Representative for Batman
60% Anthony Byrne Australian Labor Party Representative for Holt
60% Maria Vamvakinou Australian Labor Party Representative for Calwell
59% Steve Georganas Australian Labor Party Representative for Adelaide
59% Jenny Macklin Former Australian Labor Party Representative for Jagajaga
58% Tim Hammond Former Australian Labor Party Representative for Perth
58% Graham Perrett Australian Labor Party Representative for Moreton
58% Nick Champion Former Australian Labor Party Representative for Spence
57% Kerryn Phelps Former Independent Representative for Wentworth
56% Ross Hart Former Australian Labor Party Representative for Bass
56% Cathy O'Toole Former Australian Labor Party Representative for Herbert
56% Mike Kelly Former Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro
56% Emma Husar Former Australian Labor Party Representative for Lindsay
55% Justine Keay Former Australian Labor Party Representative for Braddon
55% Gai Brodtmann Former Australian Labor Party Representative for Canberra
55% Susan Lamb Former Australian Labor Party Representative for Longman
55% Michael Danby Former Australian Labor Party Representative for Melbourne Ports
54% Bob Katter Katter's Australian Party Representative for Kennedy
54% Wayne Swan Former Australian Labor Party Representative for Lilley
51% Kate Ellis Former Australian Labor Party Representative for Adelaide
46% Sarah Henderson Liberal Party Senator for Victoria
46% Julia Banks Former Independent Representative for Chisholm
46% Steven Ciobo Former Liberal Party Representative for Moncrieff
46% Christopher Pyne Former Liberal Party Representative for Sturt
46% Jane Prentice Former Liberal Party Representative for Ryan
45% Michael Keenan Former Liberal Party Representative for Stirling
45% Tony Abbott Former Liberal Party Representative for Warringah
44% Andrew Broad Former National Party Representative for Mallee
44% Chris Crewther Former Liberal Party Representative for Dunkley
44% Craig Laundy Former Liberal Party Representative for Reid
43% Luke Hartsuyker Former National Party Representative for Cowper
43% Julie Bishop Former Liberal Party Representative for Curtin
42% Malcolm Turnbull Former Liberal Party Representative for Wentworth
41% Kelly O'Dwyer Former Liberal Party Representative for Higgins
41% John McVeigh Former Liberal Party Representative for Groom
41% Andrew Hastie Liberal Party Representative for Canning
40% Trevor Evans Liberal Party Representative for Brisbane
40% Ann Sudmalis Former Liberal Party Representative for Gilmore
39% Warren Entsch Liberal Party Representative for Leichhardt
39% Kevin Hogan National Party Representative for Page
39% Michelle Landry National Party Representative for Capricornia
39% Nola Marino Liberal Party Representative for Forrest
39% Jason Wood Liberal Party Representative for La Trobe
39% David Coleman Liberal Party Representative for Banks
39% Ted O'Brien Liberal Party Representative for Fairfax
39% Llew O'Brien National Party Representative for Wide Bay
38% Luke Howarth Liberal Party Representative for Petrie
38% Dan Tehan Liberal Party Representative for Wannon
38% Craig Kelly United Australia Party Representative for Hughes
38% Scott Buchholz Liberal Party Representative for Wright
38% Andrew Laming Liberal Party Representative for Bowman
38% Andrew Gee National Party Representative for Calare
38% Christian Porter Liberal Party Representative for Pearce
38% Steve Irons Liberal Party Representative for Swan
38% Greg Hunt Liberal Party Representative for Flinders
38% Ian Goodenough Liberal Party Representative for Moore
38% Sussan Ley Liberal Party Representative for Farrer
38% Scott Morrison Liberal Party Representative for Cook
38% Ben Morton Liberal Party Representative for Tangney
38% Nicolle Flint Liberal Party Representative for Boothby
38% Stuart Robert Liberal Party Representative for Fadden
38% Alan Tudge Liberal Party Representative for Aston
38% George Christensen National Party Representative for Dawson
38% Damian Drum National Party Representative for Nicholls
38% John Alexander Liberal Party Representative for Bennelong
38% Tim Wilson Liberal Party Representative for Goldstein
38% Trent Zimmerman Liberal Party Representative for North Sydney
38% Ross Vasta Liberal Party Representative for Bonner
37% Paul Fletcher Liberal Party Representative for Bradfield
37% Melissa Price Liberal Party Representative for Durack
37% Jason Falinski Liberal Party Representative for Mackellar
37% Julian Leeser Liberal Party Representative for Berowra
37% Josh Frydenberg Liberal Party Representative for Kooyong
37% Bert Van Manen Liberal Party Representative for Forde
37% Kevin Andrews Liberal Party Representative for Menzies
37% David Gillespie National Party Representative for Lyne
37% Mark Coulton Deputy Speaker Representative for Parkes
37% Michael McCormack National Party Representative for Riverina
37% David Littleproud National Party Representative for Maranoa
37% Keith Pitt National Party Representative for Hinkler
37% Barnaby Joyce National Party Representative for New England
37% Russell Broadbent Liberal Party Representative for Monash
37% Darren Chester National Party Representative for Gippsland
37% Michael Sukkar Liberal Party Representative for Deakin
37% Bridget Archer Liberal Party Representative for Bass
37% Rowan Ramsey Liberal Party Representative for Grey
37% Angus Taylor Liberal Party Representative for Hume
37% Lucy Wicks Liberal Party Representative for Robertson
37% Karen Andrews Liberal Party Representative for McPherson
37% Tony Pasin Liberal Party Representative for Barker
37% Ken Wyatt Liberal Party Representative for Hasluck
36% Andrew Wallace Speaker Representative for Fisher
36% Rick Wilson Liberal Party Representative for O'Connor
36% Alex Hawke Liberal Party Representative for Mitchell
36% Ken O'Dowd National Party Representative for Flynn
35% Peter Dutton Liberal Party Representative for Dickson
35% Gavin Pearce Liberal Party Representative for Braddon
35% Gladys Liu Liberal Party Representative for Chisholm
34% Phillip Thompson Liberal National Party Representative for Herbert
34% Vince Connelly Liberal Party Representative for Stirling
34% Angie Bell Liberal National Party Representative for Moncrieff
33% Julian Simmonds Liberal National Party Representative for Ryan
33% Katie Allen Liberal Party Representative for Higgins
33% Terry Young Liberal National Party Representative for Longman
33% Pat Conaghan National Party Representative for Cowper
33% Fiona Martin Liberal Party Representative for Reid
33% Celia Hammond Liberal Party Representative for Curtin
32% Melissa McIntosh Liberal Party Representative for Lindsay
32% Dave Sharma Liberal Party Representative for Wentworth
32% Anne Webster National Party Representative for Mallee
31% James Stevens Liberal Party Representative for Sturt
21% Garth Hamilton Liberal National Party Representative for Groom
14% Tony Smith Liberal Party Representative for Casey