Compare Jenny Ware with someone else

Shows people in order of those who voted always the same as Jenny Ware (100% agreement) to those who never voted the same (0% agreement).

We only compare those votes where both people attended. This may reveal relationships between people that were previously unsuspected. Or it may be nonsense.

Agreement Name
100% Karen Andrews Liberal Party Representative for McPherson
100% Angie Bell Liberal National Party Representative for Moncrieff
100% David Coleman Liberal Party Representative for Banks
100% Peter Dutton Liberal Party Representative for Dickson
100% Warren Entsch Liberal Party Representative for Leichhardt
100% Paul Fletcher Liberal Party Representative for Bradfield
100% Simon Kennedy Liberal Party Representative for Cook
100% Sussan Ley Liberal Party Representative for Farrer
100% Nola Marino Liberal Party Representative for Forrest
100% Melissa McIntosh Liberal Party Representative for Lindsay
100% Zoe McKenzie Liberal Party Representative for Flinders
100% Gavin Pearce Liberal Party Representative for Braddon
100% Melissa Price Liberal Party Representative for Durack
100% James Stevens Liberal Party Representative for Sturt
100% Phillip Thompson Liberal National Party Representative for Herbert
100% Aaron Violi Liberal Party Representative for Casey
100% Jason Wood Liberal Party Representative for La Trobe
99.6% Rowan Ramsey Liberal Party Representative for Grey
99.6% Michael Sukkar Liberal Party Representative for Deakin
99.6% Keith Wolahan Liberal Party Representative for Menzies
99.6% Andrew Hastie Liberal Party Representative for Canning
99.6% Julian Leeser Liberal Party Representative for Berowra
99.6% Angus Taylor Liberal Party Representative for Hume
99.6% Ted O'Brien Liberal Party Representative for Fairfax
99.6% Ross Vasta Liberal Party Representative for Bonner
99.5% Dan Tehan Liberal Party Representative for Wannon
99.5% Bert Van Manen Liberal Party Representative for Forde
99.5% Russell Broadbent Independent Representative for Monash
99% Scott Morrison Former Liberal Party Representative for Cook
99% Sam Birrell National Party Representative for Nicholls
99% Stuart Robert Former Liberal Party Representative for Fadden
99% Michelle Landry National Party Representative for Capricornia
99% Rick Wilson Liberal Party Representative for O'Connor
99% Ian Goodenough Liberal Party Representative for Moore
99% David Littleproud National Party Representative for Maranoa
99% Cameron Caldwell Liberal National Party Representative for Fadden
99% Llew O'Brien National Party Representative for Wide Bay
98% Keith Pitt National Party Representative for Hinkler
98% Michael McCormack National Party Representative for Riverina
98% Henry Pike Liberal National Party Representative for Bowman
98% Andrew Willcox Liberal National Party Representative for Dawson
98% Colin Boyce Liberal National Party Representative for Flynn
98% Mark Coulton Deputy Speaker Representative for Parkes
98% Tony Pasin Liberal Party Representative for Barker
98% Kevin Hogan National Party Representative for Page
98% Alex Hawke Liberal Party Representative for Mitchell
98% Terry Young Liberal National Party Representative for Longman
98% Pat Conaghan National Party Representative for Cowper
98% Scott Buchholz Liberal Party Representative for Wright
98% Luke Howarth Liberal Party Representative for Petrie
98% Andrew Wallace Liberal National Party Representative for Fisher
98% Garth Hamilton Liberal National Party Representative for Groom
98% Anne Webster National Party Representative for Mallee
98% Darren Chester National Party Representative for Gippsland
98% David Gillespie National Party Representative for Lyne
98% Barnaby Joyce National Party Representative for New England
98% Alan Tudge Former Liberal Party Representative for Aston
93% Bridget Archer Liberal Party Representative for Bass
83% Andrew Gee Independent Representative for Calare
59% Bob Katter Katter's Australian Party Representative for Kennedy
53% Dai Le Independent Representative for Fowler
53% Rebekha Sharkie Centre Alliance Representative for Mayo
46% Allegra Spender Independent Representative for Wentworth
42% Kylea Tink Independent Representative for North Sydney
41% Zali Steggall Independent Representative for Warringah
40% Kate Chaney Independent Representative for Curtin
38% Sophie Scamps Independent Representative for Mackellar
36% Zoe Daniel Independent Representative for Goldstein
36% Monique Ryan Independent Representative for Kooyong
34% Helen Haines Independent Representative for Indi
23% Andrew Wilkie Independent Representative for Clark
16% Marion Scrymgour Australian Labor Party Representative for Lingiari
16% Shayne Neumann Australian Labor Party Representative for Blair
16% Matt Burnell Australian Labor Party Representative for Spence
16% Justine Elliot Australian Labor Party Representative for Richmond
15% Gordon Reid Australian Labor Party Representative for Robertson
15% David Smith Australian Labor Party Representative for Bean
15% Zaneta Mascarenhas Australian Labor Party Representative for Swan
15% Patrick Gorman Australian Labor Party Representative for Perth
15% Tracey Roberts Australian Labor Party Representative for Pearce
15% Tim Watts Australian Labor Party Representative for Gellibrand
15% Dan Repacholi Australian Labor Party Representative for Hunter
15% Michelle Ananda-Rajah Australian Labor Party Representative for Higgins
15% Jerome Laxale Australian Labor Party Representative for Bennelong
15% Joanne Ryan Australian Labor Party Representative for Lalor
15% Jodie Belyea Australian Labor Party Representative for Dunkley
15% Louise Miller-Frost Australian Labor Party Representative for Boothby
15% Tania Lawrence Australian Labor Party Representative for Hasluck
14% Lisa Chesters Australian Labor Party Representative for Bendigo
14% Sam Rae Australian Labor Party Representative for Hawke
14% Anne Stanley Australian Labor Party Representative for Werriwa
14% Fiona Phillips Australian Labor Party Representative for Gilmore
14% Peta Murphy Former Australian Labor Party Representative for Dunkley
14% Sharon Claydon Australian Labor Party Representative for Newcastle
14% Mark Dreyfus Australian Labor Party Representative for Isaacs
14% Kate Thwaites Australian Labor Party Representative for Jagajaga
13% Carina Garland Australian Labor Party Representative for Chisholm
13% Steve Georganas Australian Labor Party Representative for Adelaide
13% Alison Byrnes Australian Labor Party Representative for Cunningham
13% Cassandra Fernando Australian Labor Party Representative for Holt
13% Sally Sitou Australian Labor Party Representative for Reid
13% Daniel Mulino Australian Labor Party Representative for Fraser
13% Elizabeth Watson-Brown Australian Greens Representative for Ryan
13% Josh Burns Australian Labor Party Representative for Macnamara
13% Andrew Leigh Australian Labor Party Representative for Fenner
13% Mary Doyle Australian Labor Party Representative for Aston
13% Tony Zappia Australian Labor Party Representative for Makin
13% Mike Freelander Australian Labor Party Representative for Macarthur
13% Sam Lim Australian Labor Party Representative for Tangney
13% Max Chandler-Mather Australian Greens Representative for Griffith
13% Adam Bandt Australian Greens Representative for Melbourne
13% Emma McBride Australian Labor Party Representative for Dobell
13% Alicia Payne Australian Labor Party Representative for Canberra
12% Andrew Giles Australian Labor Party Representative for Scullin
12% Julian Hill Australian Labor Party Representative for Bruce
12% Meryl Swanson Australian Labor Party Representative for Paterson
12% Brian Mitchell Australian Labor Party Representative for Lyons
12% Graham Perrett Australian Labor Party Representative for Moreton
12% Rob Mitchell Australian Labor Party Representative for McEwen
11% Stephen Bates Australian Greens Representative for Brisbane
11% Maria Vamvakinou Australian Labor Party Representative for Calwell
11% Anika Wells Australian Labor Party Representative for Lilley
11% Susan Templeman Australian Labor Party Representative for Macquarie
10% Libby Coker Australian Labor Party Representative for Corangamite
10% Kristy McBain Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro
10% Andrew Charlton Australian Labor Party Representative for Parramatta
10% Julie Collins Australian Labor Party Representative for Franklin
10% Luke Gosling Australian Labor Party Representative for Solomon
10% Catherine King Australian Labor Party Representative for Ballarat
9% Michelle Rowland Australian Labor Party Representative for Greenway
9% Amanda Rishworth Australian Labor Party Representative for Kingston
9% Madeleine King Australian Labor Party Representative for Brand
9% Linda Burney Australian Labor Party Representative for Barton
9% Josh Wilson Australian Labor Party Representative for Fremantle
9% Ged Kearney Australian Labor Party Representative for Cooper
9% Matt Keogh Australian Labor Party Representative for Burt
9% Mark Butler Australian Labor Party Representative for Hindmarsh
9% Chris Bowen Australian Labor Party Representative for McMahon
9% Peter Khalil Australian Labor Party Representative for Wills
9% Tony Burke Australian Labor Party Representative for Watson
9% Ed Husic Australian Labor Party Representative for Chifley
8% Anne Aly Australian Labor Party Representative for Cowan
8% Matt Thistlethwaite Australian Labor Party Representative for Kingsford Smith
8% Pat Conroy Australian Labor Party Representative for Shortland
8% Brendan O'Connor Australian Labor Party Representative for Gorton
8% Tanya Plibersek Australian Labor Party Representative for Sydney
8% Bill Shorten Australian Labor Party Representative for Maribyrnong
7% Stephen Jones Australian Labor Party Representative for Whitlam
7% Clare O'Neil Australian Labor Party Representative for Hotham
7% Anthony Albanese Australian Labor Party Representative for Grayndler
7% Jason Clare Australian Labor Party Representative for Blaxland
6% Richard Marles Australian Labor Party Representative for Corio
5% Jim Chalmers Australian Labor Party Representative for Rankin
0% Milton Dick Speaker Representative for Oxley