Compare Tania Lawrence with someone else

Shows people in order of those who voted always the same as Tania Lawrence (100% agreement) to those who never voted the same (0% agreement).

We only compare those votes where both people attended. This may reveal relationships between people that were previously unsuspected. Or it may be nonsense.

Agreement Name
100% Anthony Albanese Australian Labor Party Representative for Grayndler
100% Anne Aly Australian Labor Party Representative for Cowan
100% Michelle Ananda-Rajah Australian Labor Party Representative for Higgins
100% Chris Bowen Australian Labor Party Representative for McMahon
100% Matt Burnell Australian Labor Party Representative for Spence
100% Linda Burney Australian Labor Party Representative for Barton
100% Josh Burns Australian Labor Party Representative for Macnamara
100% Mark Butler Australian Labor Party Representative for Hindmarsh
100% Alison Byrnes Australian Labor Party Representative for Cunningham
100% Jim Chalmers Australian Labor Party Representative for Rankin
100% Andrew Charlton Australian Labor Party Representative for Parramatta
100% Lisa Chesters Australian Labor Party Representative for Bendigo
100% Jason Clare Australian Labor Party Representative for Blaxland
100% Sharon Claydon Australian Labor Party Representative for Newcastle
100% Libby Coker Australian Labor Party Representative for Corangamite
100% Julie Collins Australian Labor Party Representative for Franklin
100% Pat Conroy Australian Labor Party Representative for Shortland
100% Mark Dreyfus Australian Labor Party Representative for Isaacs
100% Justine Elliot Australian Labor Party Representative for Richmond
100% Mike Freelander Australian Labor Party Representative for Macarthur
100% Carina Garland Australian Labor Party Representative for Chisholm
100% Steve Georganas Australian Labor Party Representative for Adelaide
100% Andrew Giles Australian Labor Party Representative for Scullin
100% Patrick Gorman Australian Labor Party Representative for Perth
100% Luke Gosling Australian Labor Party Representative for Solomon
100% Julian Hill Australian Labor Party Representative for Bruce
100% Ed Husic Australian Labor Party Representative for Chifley
100% Stephen Jones Australian Labor Party Representative for Whitlam
100% Ged Kearney Australian Labor Party Representative for Cooper
100% Peter Khalil Australian Labor Party Representative for Wills
100% Catherine King Australian Labor Party Representative for Ballarat
100% Madeleine King Australian Labor Party Representative for Brand
100% Jerome Laxale Australian Labor Party Representative for Bennelong
100% Andrew Leigh Australian Labor Party Representative for Fenner
100% Sam Lim Australian Labor Party Representative for Tangney
100% Richard Marles Australian Labor Party Representative for Corio
100% Zaneta Mascarenhas Australian Labor Party Representative for Swan
100% Kristy McBain Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro
100% Louise Miller-Frost Australian Labor Party Representative for Boothby
100% Brian Mitchell Australian Labor Party Representative for Lyons
100% Rob Mitchell Australian Labor Party Representative for McEwen
100% Peta Murphy Australian Labor Party Representative for Dunkley
100% Shayne Neumann Australian Labor Party Representative for Blair
100% Brendan O'Connor Australian Labor Party Representative for Gorton
100% Clare O'Neil Australian Labor Party Representative for Hotham
100% Alicia Payne Australian Labor Party Representative for Canberra
100% Graham Perrett Australian Labor Party Representative for Moreton
100% Fiona Phillips Australian Labor Party Representative for Gilmore
100% Tanya Plibersek Australian Labor Party Representative for Sydney
100% Sam Rae Australian Labor Party Representative for Hawke
100% Gordon Reid Australian Labor Party Representative for Robertson
100% Dan Repacholi Australian Labor Party Representative for Hunter
100% Amanda Rishworth Australian Labor Party Representative for Kingston
100% Tracey Roberts Australian Labor Party Representative for Pearce
100% Michelle Rowland Australian Labor Party Representative for Greenway
100% Joanne Ryan Australian Labor Party Representative for Lalor
100% Marion Scrymgour Australian Labor Party Representative for Lingiari
100% Bill Shorten Australian Labor Party Representative for Maribyrnong
100% Sally Sitou Australian Labor Party Representative for Reid
100% David Smith Australian Labor Party Representative for Bean
100% Anne Stanley Australian Labor Party Representative for Werriwa
100% Meryl Swanson Australian Labor Party Representative for Paterson
100% Susan Templeman Australian Labor Party Representative for Macquarie
100% Matt Thistlethwaite Australian Labor Party Representative for Kingsford Smith
100% Kate Thwaites Australian Labor Party Representative for Jagajaga
100% Maria Vamvakinou Australian Labor Party Representative for Calwell
100% Tim Watts Australian Labor Party Representative for Gellibrand
100% Anika Wells Australian Labor Party Representative for Lilley
100% Josh Wilson Australian Labor Party Representative for Fremantle
100% Tony Zappia Australian Labor Party Representative for Makin
99% Cassandra Fernando Australian Labor Party Representative for Holt
99% Daniel Mulino Australian Labor Party Representative for Fraser
98% Tony Burke Australian Labor Party Representative for Watson
98% Emma McBride Australian Labor Party Representative for Dobell
98% Matt Keogh Australian Labor Party Representative for Burt
79% Adam Bandt Australian Greens Representative for Melbourne
69% Stephen Bates Australian Greens Representative for Brisbane
69% Elizabeth Watson-Brown Australian Greens Representative for Ryan
68% Max Chandler-Mather Australian Greens Representative for Griffith
64% Zoe Daniel Independent Representative for Goldstein
64% Monique Ryan Independent Representative for Kooyong
62% Andrew Wilkie Independent Representative for Clark
50% Kylea Tink Independent Representative for North Sydney
49% Sophie Scamps Independent Representative for Mackellar
49% Allegra Spender Independent Representative for Wentworth
49% Helen Haines Independent Representative for Indi
48% Zali Steggall Independent Representative for Warringah
45% Rebekha Sharkie Centre Alliance Representative for Mayo
37% Bob Katter Katter's Australian Party Representative for Kennedy
36% Dai Le Independent Representative for Fowler
35% Kate Chaney Independent Representative for Curtin
30% Darren Chester National Party Representative for Gippsland
24% Ian Goodenough Liberal Party Representative for Moore
24% Tony Pasin Liberal Party Representative for Barker
23% Michael McCormack National Party Representative for Riverina
23% Jenny Ware Liberal Party Representative for Hughes
23% Mark Coulton Deputy Speaker Representative for Parkes
22% Bridget Archer Liberal Party Representative for Bass
21% Julian Leeser Liberal Party Representative for Berowra
20% Keith Wolahan Liberal Party Representative for Menzies
20% Bert Van Manen Liberal Party Representative for Forde
19% Zoe McKenzie Liberal Party Representative for Flinders
18% Paul Fletcher Liberal Party Representative for Bradfield
17% Sam Birrell National Party Representative for Nicholls
17% Keith Pitt National Party Representative for Hinkler
17% James Stevens Liberal Party Representative for Sturt
17% Andrew Wallace Liberal National Party Representative for Fisher
16% Luke Howarth Liberal Party Representative for Petrie
16% Aaron Violi Liberal Party Representative for Casey
15% Henry Pike Liberal National Party Representative for Bowman
15% Pat Conaghan National Party Representative for Cowper
14% Llew O'Brien National Party Representative for Wide Bay
14% Gavin Pearce Liberal Party Representative for Braddon
14% Rick Wilson Liberal Party Representative for O'Connor
13% Sussan Ley Liberal Party Representative for Farrer
13% Melissa Price Liberal Party Representative for Durack
13% Dan Tehan Liberal Party Representative for Wannon
13% Nola Marino Liberal Party Representative for Forrest
13% Terry Young Liberal National Party Representative for Longman
13% Colin Boyce Liberal National Party Representative for Flynn
11% Phillip Thompson Liberal National Party Representative for Herbert
11% Ted O'Brien Liberal Party Representative for Fairfax
11% Rowan Ramsey Liberal Party Representative for Grey
11% Angus Taylor Liberal Party Representative for Hume
11% Andrew Willcox Liberal National Party Representative for Dawson
11% Karen Andrews Liberal Party Representative for McPherson
11% Alex Hawke Liberal Party Representative for Mitchell
10% Andrew Gee National Party Representative for Calare
10% Kevin Hogan National Party Representative for Page
10% David Gillespie National Party Representative for Lyne
10% Angie Bell Liberal National Party Representative for Moncrieff
10% David Littleproud National Party Representative for Maranoa
10% Alan Tudge Liberal Party Representative for Aston
9% Michelle Landry National Party Representative for Capricornia
9% Jason Wood Liberal Party Representative for La Trobe
9% Melissa McIntosh Liberal Party Representative for Lindsay
9% Andrew Hastie Liberal Party Representative for Canning
9% Michael Sukkar Liberal Party Representative for Deakin
8% Stuart Robert Liberal Party Representative for Fadden
8% Anne Webster National Party Representative for Mallee
8% Peter Dutton Liberal Party Representative for Dickson
8% Garth Hamilton Liberal National Party Representative for Groom
7% David Coleman Liberal Party Representative for Banks
7% Scott Buchholz Liberal Party Representative for Wright
4% Warren Entsch Liberal Party Representative for Leichhardt
4% Barnaby Joyce National Party Representative for New England
4% Ross Vasta Liberal Party Representative for Bonner
2% Russell Broadbent Liberal Party Representative for Monash
2% Scott Morrison Liberal Party Representative for Cook