Compare Zoe Daniel with someone else

Shows people in order of those who voted always the same as Zoe Daniel (100% agreement) to those who never voted the same (0% agreement).

We only compare those votes where both people attended. This may reveal relationships between people that were previously unsuspected. Or it may be nonsense.

Agreement Name
92% Monique Ryan Independent Representative for Kooyong
87% Kylea Tink Independent Representative for North Sydney
86% Sophie Scamps Independent Representative for Mackellar
85% Helen Haines Independent Representative for Indi
85% Zali Steggall Independent Representative for Warringah
84% Andrew Wilkie Independent Representative for Clark
83% Allegra Spender Independent Representative for Wentworth
82% Max Chandler-Mather Australian Greens Representative for Griffith
81% Stephen Bates Australian Greens Representative for Brisbane
81% Elizabeth Watson-Brown Australian Greens Representative for Ryan
79% Kate Chaney Independent Representative for Curtin
78% Adam Bandt Australian Greens Representative for Melbourne
77% Richard Marles Australian Labor Party Representative for Corio
77% Peta Murphy Australian Labor Party Representative for Dunkley
77% Peter Khalil Australian Labor Party Representative for Wills
76% Josh Wilson Australian Labor Party Representative for Fremantle
76% Bill Shorten Australian Labor Party Representative for Maribyrnong
75% Matt Keogh Australian Labor Party Representative for Burt
73% Luke Gosling Australian Labor Party Representative for Solomon
73% Sam Lim Australian Labor Party Representative for Tangney
73% Jim Chalmers Australian Labor Party Representative for Rankin
73% Anika Wells Australian Labor Party Representative for Lilley
73% Brendan O'Connor Australian Labor Party Representative for Gorton
72% Chris Bowen Australian Labor Party Representative for McMahon
72% Stephen Jones Australian Labor Party Representative for Whitlam
72% Tim Watts Australian Labor Party Representative for Gellibrand
72% Mike Freelander Australian Labor Party Representative for Macarthur
72% Mark Butler Australian Labor Party Representative for Hindmarsh
72% Ed Husic Australian Labor Party Representative for Chifley
72% Rob Mitchell Australian Labor Party Representative for McEwen
72% Tanya Plibersek Australian Labor Party Representative for Sydney
71% Anthony Albanese Australian Labor Party Representative for Grayndler
71% Jason Clare Australian Labor Party Representative for Blaxland
71% Julie Collins Australian Labor Party Representative for Franklin
71% Ged Kearney Australian Labor Party Representative for Cooper
71% Catherine King Australian Labor Party Representative for Ballarat
71% Pat Conroy Australian Labor Party Representative for Shortland
71% Amanda Rishworth Australian Labor Party Representative for Kingston
70% Andrew Charlton Australian Labor Party Representative for Parramatta
70% Emma McBride Australian Labor Party Representative for Dobell
70% Andrew Leigh Australian Labor Party Representative for Fenner
70% Brian Mitchell Australian Labor Party Representative for Lyons
70% Graham Perrett Australian Labor Party Representative for Moreton
69% Anne Aly Australian Labor Party Representative for Cowan
69% Tony Burke Australian Labor Party Representative for Watson
69% Clare O'Neil Australian Labor Party Representative for Hotham
69% Matt Thistlethwaite Australian Labor Party Representative for Kingsford Smith
69% Linda Burney Australian Labor Party Representative for Barton
68% Susan Templeman Australian Labor Party Representative for Macquarie
68% Sharon Claydon Australian Labor Party Representative for Newcastle
68% Michelle Ananda-Rajah Australian Labor Party Representative for Higgins
67% Sam Rae Australian Labor Party Representative for Hawke
67% Josh Burns Australian Labor Party Representative for Macnamara
67% Carina Garland Australian Labor Party Representative for Chisholm
67% Madeleine King Australian Labor Party Representative for Brand
67% Julian Hill Australian Labor Party Representative for Bruce
67% Libby Coker Australian Labor Party Representative for Corangamite
67% Kristy McBain Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro
67% Michelle Rowland Australian Labor Party Representative for Greenway
67% Kate Thwaites Australian Labor Party Representative for Jagajaga
66% Fiona Phillips Australian Labor Party Representative for Gilmore
66% Maria Vamvakinou Australian Labor Party Representative for Calwell
66% Tony Zappia Australian Labor Party Representative for Makin
66% Lisa Chesters Australian Labor Party Representative for Bendigo
65% Andrew Giles Australian Labor Party Representative for Scullin
65% Tania Lawrence Australian Labor Party Representative for Hasluck
65% Alison Byrnes Australian Labor Party Representative for Cunningham
65% Bob Katter Katter's Australian Party Representative for Kennedy
65% Zaneta Mascarenhas Australian Labor Party Representative for Swan
65% Dai Le Independent Representative for Fowler
64% Steve Georganas Australian Labor Party Representative for Adelaide
64% Tracey Roberts Australian Labor Party Representative for Pearce
64% Sally Sitou Australian Labor Party Representative for Reid
64% Patrick Gorman Australian Labor Party Representative for Perth
64% Jerome Laxale Australian Labor Party Representative for Bennelong
64% Shayne Neumann Australian Labor Party Representative for Blair
64% Louise Miller-Frost Australian Labor Party Representative for Boothby
64% Daniel Mulino Australian Labor Party Representative for Fraser
64% Alicia Payne Australian Labor Party Representative for Canberra
64% Gordon Reid Australian Labor Party Representative for Robertson
64% Rebekha Sharkie Centre Alliance Representative for Mayo
64% Matt Burnell Australian Labor Party Representative for Spence
64% Mark Dreyfus Australian Labor Party Representative for Isaacs
64% David Smith Australian Labor Party Representative for Bean
64% Meryl Swanson Australian Labor Party Representative for Paterson
63% Joanne Ryan Australian Labor Party Representative for Lalor
63% Anne Stanley Australian Labor Party Representative for Werriwa
63% Cassandra Fernando Australian Labor Party Representative for Holt
63% Marion Scrymgour Australian Labor Party Representative for Lingiari
63% Justine Elliot Australian Labor Party Representative for Richmond
63% Dan Repacholi Australian Labor Party Representative for Hunter
41% Bridget Archer Liberal Party Representative for Bass
35% Michelle Landry National Party Representative for Capricornia
32% David Coleman Liberal Party Representative for Banks
31% Jenny Ware Liberal Party Representative for Hughes
31% David Gillespie National Party Representative for Lyne
31% Andrew Gee National Party Representative for Calare
29% Pat Conaghan National Party Representative for Cowper
29% Llew O'Brien National Party Representative for Wide Bay
29% Nola Marino Liberal Party Representative for Forrest
29% Rowan Ramsey Liberal Party Representative for Grey
29% Keith Pitt National Party Representative for Hinkler
29% Melissa Price Liberal Party Representative for Durack
29% Bert Van Manen Liberal Party Representative for Forde
28% Colin Boyce Liberal National Party Representative for Flynn
28% Alex Hawke Liberal Party Representative for Mitchell
28% Aaron Violi Liberal Party Representative for Casey
28% Zoe McKenzie Liberal Party Representative for Flinders
28% Paul Fletcher Liberal Party Representative for Bradfield
28% Karen Andrews Liberal Party Representative for McPherson
28% Jason Wood Liberal Party Representative for La Trobe
28% Terry Young Liberal National Party Representative for Longman
27% Kevin Hogan National Party Representative for Page
27% Angus Taylor Liberal Party Representative for Hume
27% Sam Birrell National Party Representative for Nicholls
27% James Stevens Liberal Party Representative for Sturt
27% Ross Vasta Liberal Party Representative for Bonner
27% Stuart Robert Liberal Party Representative for Fadden
27% Michael Sukkar Liberal Party Representative for Deakin
27% Phillip Thompson Liberal National Party Representative for Herbert
27% Gavin Pearce Liberal Party Representative for Braddon
27% Melissa McIntosh Liberal Party Representative for Lindsay
27% Tony Pasin Liberal Party Representative for Barker
27% Angie Bell Liberal National Party Representative for Moncrieff
27% David Littleproud National Party Representative for Maranoa
26% Henry Pike Liberal National Party Representative for Bowman
26% Andrew Willcox Liberal National Party Representative for Dawson
26% Luke Howarth Liberal Party Representative for Petrie
26% Scott Buchholz Liberal Party Representative for Wright
26% Rick Wilson Liberal Party Representative for O'Connor
26% Ted O'Brien Liberal Party Representative for Fairfax
25% Warren Entsch Liberal Party Representative for Leichhardt
25% Sussan Ley Liberal Party Representative for Farrer
25% Anne Webster National Party Representative for Mallee
25% Ian Goodenough Liberal Party Representative for Moore
25% Andrew Wallace Liberal National Party Representative for Fisher
25% Russell Broadbent Liberal Party Representative for Monash
25% Scott Morrison Liberal Party Representative for Cook
24% Mark Coulton Deputy Speaker Representative for Parkes
24% Julian Leeser Liberal Party Representative for Berowra
24% Michael McCormack National Party Representative for Riverina
24% Keith Wolahan Liberal Party Representative for Menzies
23% Peter Dutton Liberal Party Representative for Dickson
23% Garth Hamilton Liberal National Party Representative for Groom
23% Alan Tudge Liberal Party Representative for Aston
23% Andrew Hastie Liberal Party Representative for Canning
22% Darren Chester National Party Representative for Gippsland
21% Barnaby Joyce National Party Representative for New England
19% Dan Tehan Liberal Party Representative for Wannon