Compare Colin Boyce with someone else

Shows people in order of those who voted always the same as Colin Boyce (100% agreement) to those who never voted the same (0% agreement).

We only compare those votes where both people attended. This may reveal relationships between people that were previously unsuspected. Or it may be nonsense.

Agreement Name
100% Russell Broadbent Independent Representative for Monash
100% Scott Buchholz Liberal Party Representative for Wright
100% Pat Conaghan National Party Representative for Cowper
100% Mark Coulton Deputy Speaker Representative for Parkes
100% David Gillespie National Party Representative for Lyne
100% Garth Hamilton Liberal National Party Representative for Groom
100% Alex Hawke Liberal Party Representative for Mitchell
100% Kevin Hogan National Party Representative for Page
100% Luke Howarth Liberal Party Representative for Petrie
100% Barnaby Joyce National Party Representative for New England
100% Michelle Landry National Party Representative for Capricornia
100% Michael McCormack National Party Representative for Riverina
100% Tony Pasin Liberal Party Representative for Barker
100% Henry Pike Liberal National Party Representative for Bowman
100% Keith Pitt National Party Representative for Hinkler
100% Andrew Wallace Liberal National Party Representative for Fisher
100% Anne Webster National Party Representative for Mallee
100% Andrew Willcox Liberal National Party Representative for Dawson
100% Rick Wilson Liberal Party Representative for O'Connor
100% Terry Young Liberal National Party Representative for Longman
100% Stuart Robert Former Liberal Party Representative for Fadden
100% Alan Tudge Former Liberal Party Representative for Aston
99% Sam Birrell National Party Representative for Nicholls
99% David Littleproud National Party Representative for Maranoa
99% Ian Goodenough Liberal Party Representative for Moore
99% Llew O'Brien National Party Representative for Wide Bay
99% Darren Chester National Party Representative for Gippsland
99% Rowan Ramsey Liberal Party Representative for Grey
98% Michael Sukkar Liberal Party Representative for Deakin
98% Keith Wolahan Liberal Party Representative for Menzies
98% Melissa McIntosh Liberal Party Representative for Lindsay
98% Andrew Hastie Liberal Party Representative for Canning
98% Angus Taylor Liberal Party Representative for Hume
98% Phillip Thompson Liberal National Party Representative for Herbert
98% Aaron Violi Liberal Party Representative for Casey
98% Julian Leeser Liberal Party Representative for Berowra
98% David Coleman Liberal Party Representative for Banks
98% Karen Andrews Liberal Party Representative for McPherson
98% Dan Tehan Liberal Party Representative for Wannon
98% Ted O'Brien Liberal Party Representative for Fairfax
98% Bert Van Manen Liberal Party Representative for Forde
98% Paul Fletcher Liberal Party Representative for Bradfield
98% Gavin Pearce Liberal Party Representative for Braddon
98% Nola Marino Liberal Party Representative for Forrest
98% James Stevens Liberal Party Representative for Sturt
98% Scott Morrison Liberal Party Representative for Cook
98% Melissa Price Liberal Party Representative for Durack
98% Ross Vasta Liberal Party Representative for Bonner
98% Jenny Ware Liberal Party Representative for Hughes
98% Zoe McKenzie Liberal Party Representative for Flinders
98% Angie Bell Liberal National Party Representative for Moncrieff
98% Cameron Caldwell Liberal National Party Representative for Fadden
98% Sussan Ley Liberal Party Representative for Farrer
98% Warren Entsch Liberal Party Representative for Leichhardt
97% Jason Wood Liberal Party Representative for La Trobe
97% Peter Dutton Liberal Party Representative for Dickson
90% Bridget Archer Liberal Party Representative for Bass
77% Andrew Gee Independent Representative for Calare
55% Dai Le Independent Representative for Fowler
52% Rebekha Sharkie Centre Alliance Representative for Mayo
52% Bob Katter Katter's Australian Party Representative for Kennedy
47% Allegra Spender Independent Representative for Wentworth
42% Zali Steggall Independent Representative for Warringah
41% Kate Chaney Independent Representative for Curtin
41% Kylea Tink Independent Representative for North Sydney
38% Sophie Scamps Independent Representative for Mackellar
33% Helen Haines Independent Representative for Indi
33% Zoe Daniel Independent Representative for Goldstein
32% Monique Ryan Independent Representative for Kooyong
20% Andrew Wilkie Independent Representative for Clark
11% Shayne Neumann Australian Labor Party Representative for Blair
11% Marion Scrymgour Australian Labor Party Representative for Lingiari
11% Peta Murphy Australian Labor Party Representative for Dunkley
11% David Smith Australian Labor Party Representative for Bean
10% Elizabeth Watson-Brown Australian Greens Representative for Ryan
10% Tracey Roberts Australian Labor Party Representative for Pearce
10% Mark Dreyfus Australian Labor Party Representative for Isaacs
10% Justine Elliot Australian Labor Party Representative for Richmond
10% Michelle Ananda-Rajah Australian Labor Party Representative for Higgins
10% Cassandra Fernando Australian Labor Party Representative for Holt
10% Jerome Laxale Australian Labor Party Representative for Bennelong
10% Louise Miller-Frost Australian Labor Party Representative for Boothby
10% Stephen Bates Australian Greens Representative for Brisbane
10% Joanne Ryan Australian Labor Party Representative for Lalor
10% Zaneta Mascarenhas Australian Labor Party Representative for Swan
10% Steve Georganas Australian Labor Party Representative for Adelaide
10% Adam Bandt Australian Greens Representative for Melbourne
10% Anne Stanley Australian Labor Party Representative for Werriwa
10% Gordon Reid Australian Labor Party Representative for Robertson
9% Matt Burnell Australian Labor Party Representative for Spence
9% Lisa Chesters Australian Labor Party Representative for Bendigo
9% Patrick Gorman Australian Labor Party Representative for Perth
9% Daniel Mulino Australian Labor Party Representative for Fraser
9% Sam Rae Australian Labor Party Representative for Hawke
9% Josh Burns Australian Labor Party Representative for Macnamara
9% Tania Lawrence Australian Labor Party Representative for Hasluck
9% Dan Repacholi Australian Labor Party Representative for Hunter
9% Max Chandler-Mather Australian Greens Representative for Griffith
9% Andrew Giles Australian Labor Party Representative for Scullin
9% Sally Sitou Australian Labor Party Representative for Reid
9% Tony Zappia Australian Labor Party Representative for Makin
9% Emma McBride Australian Labor Party Representative for Dobell
9% Sam Lim Australian Labor Party Representative for Tangney
8% Brian Mitchell Australian Labor Party Representative for Lyons
8% Alison Byrnes Australian Labor Party Representative for Cunningham
8% Carina Garland Australian Labor Party Representative for Chisholm
8% Alicia Payne Australian Labor Party Representative for Canberra
8% Fiona Phillips Australian Labor Party Representative for Gilmore
8% Tim Watts Australian Labor Party Representative for Gellibrand
8% Kate Thwaites Australian Labor Party Representative for Jagajaga
8% Andrew Leigh Australian Labor Party Representative for Fenner
8% Madeleine King Australian Labor Party Representative for Brand
8% Sharon Claydon Australian Labor Party Representative for Newcastle
8% Julie Collins Australian Labor Party Representative for Franklin
8% Julian Hill Australian Labor Party Representative for Bruce
8% Maria Vamvakinou Australian Labor Party Representative for Calwell
8% Anika Wells Australian Labor Party Representative for Lilley
7% Graham Perrett Australian Labor Party Representative for Moreton
7% Rob Mitchell Australian Labor Party Representative for McEwen
7% Pat Conroy Australian Labor Party Representative for Shortland
7% Kristy McBain Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro
7% Mike Freelander Australian Labor Party Representative for Macarthur
7% Amanda Rishworth Australian Labor Party Representative for Kingston
7% Susan Templeman Australian Labor Party Representative for Macquarie
7% Clare O'Neil Australian Labor Party Representative for Hotham
7% Brendan O'Connor Australian Labor Party Representative for Gorton
7% Michelle Rowland Australian Labor Party Representative for Greenway
7% Andrew Charlton Australian Labor Party Representative for Parramatta
7% Tony Burke Australian Labor Party Representative for Watson
6% Libby Coker Australian Labor Party Representative for Corangamite
6% Luke Gosling Australian Labor Party Representative for Solomon
6% Matt Keogh Australian Labor Party Representative for Burt
6% Linda Burney Australian Labor Party Representative for Barton
6% Meryl Swanson Australian Labor Party Representative for Paterson
6% Chris Bowen Australian Labor Party Representative for McMahon
6% Catherine King Australian Labor Party Representative for Ballarat
6% Josh Wilson Australian Labor Party Representative for Fremantle
6% Anne Aly Australian Labor Party Representative for Cowan
6% Mark Butler Australian Labor Party Representative for Hindmarsh
6% Jason Clare Australian Labor Party Representative for Blaxland
6% Anthony Albanese Australian Labor Party Representative for Grayndler
6% Stephen Jones Australian Labor Party Representative for Whitlam
6% Mary Doyle Australian Labor Party Representative for Aston
5% Bill Shorten Australian Labor Party Representative for Maribyrnong
5% Ged Kearney Australian Labor Party Representative for Cooper
5% Peter Khalil Australian Labor Party Representative for Wills
5% Ed Husic Australian Labor Party Representative for Chifley
5% Tanya Plibersek Australian Labor Party Representative for Sydney
4% Richard Marles Australian Labor Party Representative for Corio
4% Jim Chalmers Australian Labor Party Representative for Rankin
4% Matt Thistlethwaite Australian Labor Party Representative for Kingsford Smith