Compare Kate Chaney with someone else

Shows people in order of those who voted always the same as Kate Chaney (100% agreement) to those who never voted the same (0% agreement).

We only compare those votes where both people attended. This may reveal relationships between people that were previously unsuspected. Or it may be nonsense.

Agreement Name
94% Kylea Tink Independent Representative for North Sydney
93% Allegra Spender Independent Representative for Wentworth
92% Sophie Scamps Independent Representative for Mackellar
92% Zali Steggall Independent Representative for Warringah
83% Helen Haines Independent Representative for Indi
79% Zoe Daniel Independent Representative for Goldstein
77% Monique Ryan Independent Representative for Kooyong
76% Dai Le Independent Representative for Fowler
76% Rebekha Sharkie Centre Alliance Representative for Mayo
68% Bob Katter Katter's Australian Party Representative for Kennedy
67% Andrew Wilkie Independent Representative for Clark
66% Bridget Archer Liberal Party Representative for Bass
64% Llew O'Brien National Party Representative for Wide Bay
63% Dan Tehan Liberal Party Representative for Wannon
63% Andrew Gee National Party Representative for Calare
61% David Gillespie National Party Representative for Lyne
61% Max Chandler-Mather Australian Greens Representative for Griffith
61% Garth Hamilton Liberal National Party Representative for Groom
60% Rowan Ramsey Liberal Party Representative for Grey
60% Stephen Bates Australian Greens Representative for Brisbane
60% Peta Murphy Australian Labor Party Representative for Dunkley
60% Alan Tudge Liberal Party Representative for Aston
60% Elizabeth Watson-Brown Australian Greens Representative for Ryan
59% Ross Vasta Liberal Party Representative for Bonner
59% Scott Buchholz Liberal Party Representative for Wright
58% Michelle Landry National Party Representative for Capricornia
58% Russell Broadbent Liberal Party Representative for Monash
58% Alex Hawke Liberal Party Representative for Mitchell
58% Melissa McIntosh Liberal Party Representative for Lindsay
58% Scott Morrison Liberal Party Representative for Cook
58% Stuart Robert Liberal Party Representative for Fadden
57% Barnaby Joyce National Party Representative for New England
57% David Littleproud National Party Representative for Maranoa
57% Phillip Thompson Liberal National Party Representative for Herbert
57% Anne Webster National Party Representative for Mallee
56% Angie Bell Liberal National Party Representative for Moncrieff
56% Nola Marino Liberal Party Representative for Forrest
56% Angus Taylor Liberal Party Representative for Hume
56% Aaron Violi Liberal Party Representative for Casey
56% Rick Wilson Liberal Party Representative for O'Connor
55% David Coleman Liberal Party Representative for Banks
55% Terry Young Liberal National Party Representative for Longman
55% Colin Boyce Liberal National Party Representative for Flynn
55% Jason Wood Liberal Party Representative for La Trobe
55% Andrew Hastie Liberal Party Representative for Canning
54% Sussan Ley Liberal Party Representative for Farrer
54% Ted O'Brien Liberal Party Representative for Fairfax
54% Warren Entsch Liberal Party Representative for Leichhardt
54% Henry Pike Liberal National Party Representative for Bowman
54% Andrew Willcox Liberal National Party Representative for Dawson
54% Pat Conaghan National Party Representative for Cowper
54% Peter Dutton Liberal Party Representative for Dickson
53% Adam Bandt Australian Greens Representative for Melbourne
53% Gavin Pearce Liberal Party Representative for Braddon
53% Paul Fletcher Liberal Party Representative for Bradfield
52% Karen Andrews Liberal Party Representative for McPherson
52% Michael Sukkar Liberal Party Representative for Deakin
52% Sam Birrell National Party Representative for Nicholls
52% Keith Pitt National Party Representative for Hinkler
51% Andrew Wallace Liberal National Party Representative for Fisher
50% Anthony Albanese Australian Labor Party Representative for Grayndler
50% James Stevens Liberal Party Representative for Sturt
49% Richard Marles Australian Labor Party Representative for Corio
48% Melissa Price Liberal Party Representative for Durack
48% Keith Wolahan Liberal Party Representative for Menzies
48% Pat Conroy Australian Labor Party Representative for Shortland
47% Ian Goodenough Liberal Party Representative for Moore
47% Julian Leeser Liberal Party Representative for Berowra
47% Mark Coulton Deputy Speaker Representative for Parkes
47% Michael McCormack National Party Representative for Riverina
46% Linda Burney Australian Labor Party Representative for Barton
46% Bert Van Manen Liberal Party Representative for Forde
46% Sam Lim Australian Labor Party Representative for Tangney
45% Kevin Hogan National Party Representative for Page
44% Matt Keogh Australian Labor Party Representative for Burt
44% Peter Khalil Australian Labor Party Representative for Wills
43% Luke Howarth Liberal Party Representative for Petrie
43% Jim Chalmers Australian Labor Party Representative for Rankin
43% Emma McBride Australian Labor Party Representative for Dobell
43% Anika Wells Australian Labor Party Representative for Lilley
43% Luke Gosling Australian Labor Party Representative for Solomon
43% Tim Watts Australian Labor Party Representative for Gellibrand
42% Bill Shorten Australian Labor Party Representative for Maribyrnong
42% Anne Aly Australian Labor Party Representative for Cowan
42% Tony Burke Australian Labor Party Representative for Watson
42% Jason Clare Australian Labor Party Representative for Blaxland
42% Catherine King Australian Labor Party Representative for Ballarat
42% Brendan O'Connor Australian Labor Party Representative for Gorton
41% Jenny Ware Liberal Party Representative for Hughes
41% Mark Butler Australian Labor Party Representative for Hindmarsh
41% Brian Mitchell Australian Labor Party Representative for Lyons
41% Rob Mitchell Australian Labor Party Representative for McEwen
40% Tony Pasin Liberal Party Representative for Barker
40% Chris Bowen Australian Labor Party Representative for McMahon
40% Ed Husic Australian Labor Party Representative for Chifley
40% Stephen Jones Australian Labor Party Representative for Whitlam
40% Amanda Rishworth Australian Labor Party Representative for Kingston
40% Clare O'Neil Australian Labor Party Representative for Hotham
40% Matt Thistlethwaite Australian Labor Party Representative for Kingsford Smith
40% Julie Collins Australian Labor Party Representative for Franklin
39% Zoe McKenzie Liberal Party Representative for Flinders
39% Fiona Phillips Australian Labor Party Representative for Gilmore
39% Josh Wilson Australian Labor Party Representative for Fremantle
39% Ged Kearney Australian Labor Party Representative for Cooper
39% Michelle Ananda-Rajah Australian Labor Party Representative for Higgins
39% Louise Miller-Frost Australian Labor Party Representative for Boothby
38% Madeleine King Australian Labor Party Representative for Brand
38% Andrew Leigh Australian Labor Party Representative for Fenner
38% Graham Perrett Australian Labor Party Representative for Moreton
38% Jerome Laxale Australian Labor Party Representative for Bennelong
38% Andrew Charlton Australian Labor Party Representative for Parramatta
38% Marion Scrymgour Australian Labor Party Representative for Lingiari
38% Sally Sitou Australian Labor Party Representative for Reid
38% Tony Zappia Australian Labor Party Representative for Makin
38% Sharon Claydon Australian Labor Party Representative for Newcastle
38% Susan Templeman Australian Labor Party Representative for Macquarie
38% Dan Repacholi Australian Labor Party Representative for Hunter
38% Joanne Ryan Australian Labor Party Representative for Lalor
38% Anne Stanley Australian Labor Party Representative for Werriwa
38% Julian Hill Australian Labor Party Representative for Bruce
37% Mike Freelander Australian Labor Party Representative for Macarthur
37% Tanya Plibersek Australian Labor Party Representative for Sydney
37% Josh Burns Australian Labor Party Representative for Macnamara
37% Libby Coker Australian Labor Party Representative for Corangamite
37% Maria Vamvakinou Australian Labor Party Representative for Calwell
37% Andrew Giles Australian Labor Party Representative for Scullin
37% Tania Lawrence Australian Labor Party Representative for Hasluck
37% Patrick Gorman Australian Labor Party Representative for Perth
37% Shayne Neumann Australian Labor Party Representative for Blair
37% Carina Garland Australian Labor Party Representative for Chisholm
37% Michelle Rowland Australian Labor Party Representative for Greenway
36% Lisa Chesters Australian Labor Party Representative for Bendigo
36% Cassandra Fernando Australian Labor Party Representative for Holt
36% Steve Georganas Australian Labor Party Representative for Adelaide
36% Tracey Roberts Australian Labor Party Representative for Pearce
36% Matt Burnell Australian Labor Party Representative for Spence
36% Mark Dreyfus Australian Labor Party Representative for Isaacs
36% David Smith Australian Labor Party Representative for Bean
35% Kristy McBain Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro
35% Alison Byrnes Australian Labor Party Representative for Cunningham
35% Daniel Mulino Australian Labor Party Representative for Fraser
35% Justine Elliot Australian Labor Party Representative for Richmond
35% Meryl Swanson Australian Labor Party Representative for Paterson
34% Alicia Payne Australian Labor Party Representative for Canberra
33% Gordon Reid Australian Labor Party Representative for Robertson
33% Kate Thwaites Australian Labor Party Representative for Jagajaga
31% Zaneta Mascarenhas Australian Labor Party Representative for Swan
30% Sam Rae Australian Labor Party Representative for Hawke
20% Darren Chester National Party Representative for Gippsland