Compare Bridget Archer with someone else

Shows people in order of those who voted always the same as Bridget Archer (100% agreement) to those who never voted the same (0% agreement).

We only compare those votes where both people attended. This may reveal relationships between people that were previously unsuspected. Or it may be nonsense.

Agreement Name
100% Vince Connelly Former Liberal Party Representative for Stirling
100% John McVeigh Former Liberal Party Representative for Groom
99.8% Celia Hammond Former Liberal Party Representative for Curtin
99.6% Gladys Liu Former Liberal Party Representative for Chisholm
99% Alan Tudge Former Liberal Party Representative for Aston
99% George Christensen Former National Party Representative for Dawson
99% Trent Zimmerman Former Liberal Party Representative for North Sydney
99% Dave Sharma Liberal Party Senator for NSW
99% Fiona Martin Former Liberal Party Representative for Reid
99% Katie Allen Former Liberal Party Representative for Higgins
99% Stuart Robert Former Liberal Party Representative for Fadden
98% Julian Simmonds Former Liberal National Party Representative for Ryan
98% Steve Irons Former Liberal Party Representative for Swan
98% Andrew Laming Former Liberal Party Representative for Bowman
98% Greg Hunt Former Liberal Party Representative for Flinders
98% Josh Frydenberg Former Liberal Party Representative for Kooyong
98% Christian Porter Former Liberal Party Representative for Pearce
98% Dan Tehan Liberal Party Representative for Wannon
98% Jason Falinski Former Liberal Party Representative for Mackellar
98% Damian Drum Former National Party Representative for Nicholls
98% Ken Wyatt Former Liberal Party Representative for Hasluck
98% Ken O'Dowd Former National Party Representative for Flynn
98% Nicolle Flint Former Liberal Party Representative for Boothby
98% Tim Wilson Former Liberal Party Representative for Goldstein
98% Melissa Price Liberal Party Representative for Durack
98% John Alexander Former Liberal Party Representative for Bennelong
98% Andrew Hastie Liberal Party Representative for Canning
98% Anne Webster National Party Representative for Mallee
97% Kevin Andrews Former Liberal Party Representative for Menzies
97% Andrew Wallace Liberal National Party Representative for Fisher
97% Lucy Wicks Former Liberal Party Representative for Robertson
97% Julian Leeser Liberal Party Representative for Berowra
97% Terry Young Liberal National Party Representative for Longman
97% Trevor Evans Former Liberal Party Representative for Brisbane
97% Ben Morton Former Liberal Party Representative for Tangney
97% Sussan Ley Liberal Party Representative for Farrer
97% Rowan Ramsey Liberal Party Representative for Grey
97% Karen Andrews Liberal Party Representative for McPherson
97% Phillip Thompson Liberal National Party Representative for Herbert
97% Bert Van Manen Liberal Party Representative for Forde
97% Peter Dutton Liberal Party Representative for Dickson
97% Gavin Pearce Liberal Party Representative for Braddon
97% Angie Bell Liberal National Party Representative for Moncrieff
97% David Littleproud National Party Representative for Maranoa
97% Angus Taylor Liberal Party Representative for Hume
97% Paul Fletcher Liberal Party Representative for Bradfield
96% Russell Broadbent Independent Representative for Monash
96% Darren Chester National Party Representative for Gippsland
96% Melissa McIntosh Liberal Party Representative for Lindsay
96% Warren Entsch Liberal Party Representative for Leichhardt
96% Craig Kelly Former United Australia Party Representative for Hughes
96% Michael Sukkar Liberal Party Representative for Deakin
96% Andrew Gee Independent Representative for Calare
96% Scott Morrison Liberal Party Representative for Cook
96% David Gillespie National Party Representative for Lyne
96% Jason Wood Liberal Party Representative for La Trobe
96% Alex Hawke Liberal Party Representative for Mitchell
96% Ted O'Brien Liberal Party Representative for Fairfax
96% James Stevens Liberal Party Representative for Sturt
96% Rick Wilson Liberal Party Representative for O'Connor
96% Pat Conaghan National Party Representative for Cowper
96% Barnaby Joyce National Party Representative for New England
96% Michael McCormack National Party Representative for Riverina
96% Mark Coulton Deputy Speaker Representative for Parkes
96% Keith Pitt National Party Representative for Hinkler
96% Nola Marino Liberal Party Representative for Forrest
96% Tony Pasin Liberal Party Representative for Barker
96% Scott Buchholz Liberal Party Representative for Wright
95% Llew O'Brien National Party Representative for Wide Bay
95% Michelle Landry National Party Representative for Capricornia
95% Luke Howarth Liberal Party Representative for Petrie
95% Ross Vasta Liberal Party Representative for Bonner
95% Kevin Hogan National Party Representative for Page
94% Ian Goodenough Liberal Party Representative for Moore
94% David Coleman Liberal Party Representative for Banks
93% Garth Hamilton Liberal National Party Representative for Groom
92% Aaron Violi Liberal Party Representative for Casey
91% Zoe McKenzie Liberal Party Representative for Flinders
91% Jenny Ware Liberal Party Representative for Hughes
90% Cameron Caldwell Liberal National Party Representative for Fadden
89% Colin Boyce Liberal National Party Representative for Flynn
89% Henry Pike Liberal National Party Representative for Bowman
89% Andrew Willcox Liberal National Party Representative for Dawson
89% Keith Wolahan Liberal Party Representative for Menzies
89% Sam Birrell National Party Representative for Nicholls
66% Tony Smith Former Liberal Party Representative for Casey
59% Allegra Spender Independent Representative for Wentworth
56% Dai Le Independent Representative for Fowler
53% Kate Chaney Independent Representative for Curtin
53% Kylea Tink Independent Representative for North Sydney
52% Bob Katter Katter's Australian Party Representative for Kennedy
51% Sophie Scamps Independent Representative for Mackellar
44% Zoe Daniel Independent Representative for Goldstein
43% Monique Ryan Independent Representative for Kooyong
42% Rebekha Sharkie Centre Alliance Representative for Mayo
38% Zali Steggall Independent Representative for Warringah
34% Helen Haines Independent Representative for Indi
24% Max Chandler-Mather Australian Greens Representative for Griffith
23% Elizabeth Watson-Brown Australian Greens Representative for Ryan
23% Stephen Bates Australian Greens Representative for Brisbane
21% Sam Lim Australian Labor Party Representative for Tangney
21% Gordon Reid Australian Labor Party Representative for Robertson
20% Tracey Roberts Australian Labor Party Representative for Pearce
20% Matt Burnell Australian Labor Party Representative for Spence
19% Louise Miller-Frost Australian Labor Party Representative for Boothby
19% Jerome Laxale Australian Labor Party Representative for Bennelong
19% Zaneta Mascarenhas Australian Labor Party Representative for Swan
19% Marion Scrymgour Australian Labor Party Representative for Lingiari
19% Sam Rae Australian Labor Party Representative for Hawke
19% Carina Garland Australian Labor Party Representative for Chisholm
18% Cassandra Fernando Australian Labor Party Representative for Holt
18% Tania Lawrence Australian Labor Party Representative for Hasluck
18% Dan Repacholi Australian Labor Party Representative for Hunter
18% Sally Sitou Australian Labor Party Representative for Reid
18% Michelle Ananda-Rajah Australian Labor Party Representative for Higgins
17% Mary Doyle Australian Labor Party Representative for Aston
16% Andrew Charlton Australian Labor Party Representative for Parramatta
15% Alison Byrnes Australian Labor Party Representative for Cunningham
13% Andrew Wilkie Independent Representative for Clark
10% Lisa Chesters Australian Labor Party Representative for Bendigo
8% Sharon Claydon Australian Labor Party Representative for Newcastle
8% Kristy McBain Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro
8% Shayne Neumann Australian Labor Party Representative for Blair
8% Steve Georganas Australian Labor Party Representative for Adelaide
8% Maria Vamvakinou Australian Labor Party Representative for Calwell
8% Clare O'Neil Australian Labor Party Representative for Hotham
7% Josh Burns Australian Labor Party Representative for Macnamara
7% Joanne Ryan Australian Labor Party Representative for Lalor
7% Andrew Giles Australian Labor Party Representative for Scullin
7% Mark Dreyfus Australian Labor Party Representative for Isaacs
7% Kate Thwaites Australian Labor Party Representative for Jagajaga
7% Justine Elliot Australian Labor Party Representative for Richmond
7% David Smith Australian Labor Party Representative for Bean
7% Anika Wells Australian Labor Party Representative for Lilley
7% Julian Hill Australian Labor Party Representative for Bruce
7% Anne Stanley Australian Labor Party Representative for Werriwa
7% Graham Perrett Australian Labor Party Representative for Moreton
7% Adam Bandt Australian Greens Representative for Melbourne
7% Ged Kearney Australian Labor Party Representative for Cooper
7% Daniel Mulino Australian Labor Party Representative for Fraser
7% Alicia Payne Australian Labor Party Representative for Canberra
6% Patrick Gorman Australian Labor Party Representative for Perth
6% Catherine King Australian Labor Party Representative for Ballarat
6% Peter Khalil Australian Labor Party Representative for Wills
6% Andrew Leigh Australian Labor Party Representative for Fenner
6% Linda Burney Australian Labor Party Representative for Barton
6% Fiona Phillips Australian Labor Party Representative for Gilmore
6% Amanda Rishworth Australian Labor Party Representative for Kingston
6% Rob Mitchell Australian Labor Party Representative for McEwen
6% Michelle Rowland Australian Labor Party Representative for Greenway
6% Libby Coker Australian Labor Party Representative for Corangamite
6% Mike Freelander Australian Labor Party Representative for Macarthur
6% Brendan O'Connor Australian Labor Party Representative for Gorton
6% Tony Zappia Australian Labor Party Representative for Makin
6% Tim Watts Australian Labor Party Representative for Gellibrand
6% Brian Mitchell Australian Labor Party Representative for Lyons
6% Tony Burke Australian Labor Party Representative for Watson
6% Julie Collins Australian Labor Party Representative for Franklin
6% Susan Templeman Australian Labor Party Representative for Macquarie
6% Meryl Swanson Australian Labor Party Representative for Paterson
6% Pat Conroy Australian Labor Party Representative for Shortland
6% Josh Wilson Australian Labor Party Representative for Fremantle
6% Peta Murphy Australian Labor Party Representative for Dunkley
6% Emma McBride Australian Labor Party Representative for Dobell
6% Matt Thistlethwaite Australian Labor Party Representative for Kingsford Smith
6% Bill Shorten Australian Labor Party Representative for Maribyrnong
6% Chris Bowen Australian Labor Party Representative for McMahon
5% Luke Gosling Australian Labor Party Representative for Solomon
5% Matt Keogh Australian Labor Party Representative for Burt
5% Ed Husic Australian Labor Party Representative for Chifley
5% Jason Clare Australian Labor Party Representative for Blaxland
5% Anthony Albanese Australian Labor Party Representative for Grayndler
5% Richard Marles Australian Labor Party Representative for Corio
5% Madeleine King Australian Labor Party Representative for Brand
5% Stephen Jones Australian Labor Party Representative for Whitlam
5% Mark Butler Australian Labor Party Representative for Hindmarsh
5% Tanya Plibersek Australian Labor Party Representative for Sydney
5% Jim Chalmers Australian Labor Party Representative for Rankin
5% Anne Aly Australian Labor Party Representative for Cowan
2% Nick Champion Former Australian Labor Party Representative for Spence
2% Warren Snowdon Former Australian Labor Party Representative for Lingiari
2% Julie Owens Former Australian Labor Party Representative for Parramatta
2% Anthony Byrne Former Australian Labor Party Representative for Holt
2% Chris Hayes Former Australian Labor Party Representative for Fowler
2% Terri Butler Former Australian Labor Party Representative for Griffith
1% Milton Dick Speaker Representative for Oxley
1% Sharon Bird Former Australian Labor Party Representative for Cunningham
1% Joel Fitzgibbon Former Australian Labor Party Representative for Hunter
1% Mike Kelly Former Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro