Compare Mary Doyle with someone else

Shows people in order of those who voted always the same as Mary Doyle (100% agreement) to those who never voted the same (0% agreement).

We only compare those votes where both people attended. This may reveal relationships between people that were previously unsuspected. Or it may be nonsense.

Agreement Name
100% Anthony Albanese Australian Labor Party Representative for Grayndler
100% Anne Aly Australian Labor Party Representative for Cowan
100% Michelle Ananda-Rajah Australian Labor Party Representative for Higgins
100% Jodie Belyea Australian Labor Party Representative for Dunkley
100% Chris Bowen Australian Labor Party Representative for McMahon
100% Tony Burke Australian Labor Party Representative for Watson
100% Matt Burnell Australian Labor Party Representative for Spence
100% Linda Burney Australian Labor Party Representative for Barton
100% Josh Burns Australian Labor Party Representative for Macnamara
100% Mark Butler Australian Labor Party Representative for Hindmarsh
100% Alison Byrnes Australian Labor Party Representative for Cunningham
100% Jim Chalmers Australian Labor Party Representative for Rankin
100% Andrew Charlton Australian Labor Party Representative for Parramatta
100% Lisa Chesters Australian Labor Party Representative for Bendigo
100% Jason Clare Australian Labor Party Representative for Blaxland
100% Sharon Claydon Australian Labor Party Representative for Newcastle
100% Libby Coker Australian Labor Party Representative for Corangamite
100% Julie Collins Australian Labor Party Representative for Franklin
100% Pat Conroy Australian Labor Party Representative for Shortland
100% Mark Dreyfus Australian Labor Party Representative for Isaacs
100% Justine Elliot Australian Labor Party Representative for Richmond
100% Cassandra Fernando Australian Labor Party Representative for Holt
100% Mike Freelander Australian Labor Party Representative for Macarthur
100% Carina Garland Australian Labor Party Representative for Chisholm
100% Steve Georganas Australian Labor Party Representative for Adelaide
100% Andrew Giles Australian Labor Party Representative for Scullin
100% Patrick Gorman Australian Labor Party Representative for Perth
100% Luke Gosling Australian Labor Party Representative for Solomon
100% Julian Hill Australian Labor Party Representative for Bruce
100% Ed Husic Australian Labor Party Representative for Chifley
100% Stephen Jones Australian Labor Party Representative for Whitlam
100% Ged Kearney Australian Labor Party Representative for Cooper
100% Matt Keogh Australian Labor Party Representative for Burt
100% Peter Khalil Australian Labor Party Representative for Wills
100% Catherine King Australian Labor Party Representative for Ballarat
100% Madeleine King Australian Labor Party Representative for Brand
100% Tania Lawrence Australian Labor Party Representative for Hasluck
100% Jerome Laxale Australian Labor Party Representative for Bennelong
100% Andrew Leigh Australian Labor Party Representative for Fenner
100% Sam Lim Australian Labor Party Representative for Tangney
100% Richard Marles Australian Labor Party Representative for Corio
100% Zaneta Mascarenhas Australian Labor Party Representative for Swan
100% Kristy McBain Australian Labor Party Representative for Eden-Monaro
100% Emma McBride Australian Labor Party Representative for Dobell
100% Louise Miller-Frost Australian Labor Party Representative for Boothby
100% Brian Mitchell Australian Labor Party Representative for Lyons
100% Rob Mitchell Australian Labor Party Representative for McEwen
100% Daniel Mulino Australian Labor Party Representative for Fraser
100% Shayne Neumann Australian Labor Party Representative for Blair
100% Brendan O'Connor Australian Labor Party Representative for Gorton
100% Clare O'Neil Australian Labor Party Representative for Hotham
100% Alicia Payne Australian Labor Party Representative for Canberra
100% Graham Perrett Australian Labor Party Representative for Moreton
100% Fiona Phillips Australian Labor Party Representative for Gilmore
100% Tanya Plibersek Australian Labor Party Representative for Sydney
100% Sam Rae Australian Labor Party Representative for Hawke
100% Gordon Reid Australian Labor Party Representative for Robertson
100% Dan Repacholi Australian Labor Party Representative for Hunter
100% Amanda Rishworth Australian Labor Party Representative for Kingston
100% Tracey Roberts Australian Labor Party Representative for Pearce
100% Michelle Rowland Australian Labor Party Representative for Greenway
100% Marion Scrymgour Australian Labor Party Representative for Lingiari
100% Bill Shorten Australian Labor Party Representative for Maribyrnong
100% Sally Sitou Australian Labor Party Representative for Reid
100% David Smith Australian Labor Party Representative for Bean
100% Anne Stanley Australian Labor Party Representative for Werriwa
100% Meryl Swanson Australian Labor Party Representative for Paterson
100% Susan Templeman Australian Labor Party Representative for Macquarie
100% Matt Thistlethwaite Australian Labor Party Representative for Kingsford Smith
100% Kate Thwaites Australian Labor Party Representative for Jagajaga
100% Maria Vamvakinou Australian Labor Party Representative for Calwell
100% Tim Watts Australian Labor Party Representative for Gellibrand
100% Anika Wells Australian Labor Party Representative for Lilley
100% Josh Wilson Australian Labor Party Representative for Fremantle
100% Tony Zappia Australian Labor Party Representative for Makin
100% Peta Murphy Former Australian Labor Party Representative for Dunkley
99.6% Joanne Ryan Australian Labor Party Representative for Lalor
64% Stephen Bates Australian Greens Representative for Brisbane
59% Adam Bandt Australian Greens Representative for Melbourne
57% Elizabeth Watson-Brown Australian Greens Representative for Ryan
55% Max Chandler-Mather Australian Greens Representative for Griffith
54% Bob Katter Katter's Australian Party Representative for Kennedy
51% Andrew Wilkie Independent Representative for Clark
44% Helen Haines Independent Representative for Indi
43% Rebekha Sharkie Centre Alliance Representative for Mayo
40% Zoe Daniel Independent Representative for Goldstein
39% Kate Chaney Independent Representative for Curtin
39% Monique Ryan Independent Representative for Kooyong
38% Dai Le Independent Representative for Fowler
37% Zali Steggall Independent Representative for Warringah
35% Sophie Scamps Independent Representative for Mackellar
34% Kylea Tink Independent Representative for North Sydney
33% Allegra Spender Independent Representative for Wentworth
26% Andrew Gee Independent Representative for Calare
18% Bert Van Manen Liberal Party Representative for Forde
15% Keith Wolahan Liberal Party Representative for Menzies
14% Paul Fletcher Liberal Party Representative for Bradfield
14% Bridget Archer Liberal Party Representative for Bass
14% Ian Goodenough Liberal Party Representative for Moore
13% David Coleman Liberal Party Representative for Banks
13% Jenny Ware Liberal Party Representative for Hughes
13% Angus Taylor Liberal Party Representative for Hume
13% Michael Sukkar Liberal Party Representative for Deakin
13% Aaron Violi Liberal Party Representative for Casey
13% Cameron Caldwell Liberal National Party Representative for Fadden
12% Nola Marino Liberal Party Representative for Forrest
12% Garth Hamilton Liberal National Party Representative for Groom
12% Michelle Landry National Party Representative for Capricornia
12% Zoe McKenzie Liberal Party Representative for Flinders
12% Dan Tehan Liberal Party Representative for Wannon
11% Gavin Pearce Liberal Party Representative for Braddon
11% Michael McCormack National Party Representative for Riverina
11% Ted O'Brien Liberal Party Representative for Fairfax
11% Llew O'Brien National Party Representative for Wide Bay
11% Simon Kennedy Liberal Party Representative for Cook
10% James Stevens Liberal Party Representative for Sturt
10% Andrew Wallace Liberal National Party Representative for Fisher
10% Julian Leeser Liberal Party Representative for Berowra
10% Karen Andrews Liberal Party Representative for McPherson
10% Tony Pasin Liberal Party Representative for Barker
10% Phillip Thompson Liberal National Party Representative for Herbert
10% Melissa McIntosh Liberal Party Representative for Lindsay
10% Melissa Price Liberal Party Representative for Durack
9% Rowan Ramsey Liberal Party Representative for Grey
9% Ross Vasta Liberal Party Representative for Bonner
9% Keith Pitt National Party Representative for Hinkler
8% Angie Bell Liberal National Party Representative for Moncrieff
8% Anne Webster National Party Representative for Mallee
8% Andrew Hastie Liberal Party Representative for Canning
8% Pat Conaghan National Party Representative for Cowper
8% Colin Boyce Liberal National Party Representative for Flynn
8% Luke Howarth Liberal Party Representative for Petrie
7% David Gillespie National Party Representative for Lyne
7% Warren Entsch Liberal Party Representative for Leichhardt
7% Sam Birrell National Party Representative for Nicholls
7% Darren Chester National Party Representative for Gippsland
7% Scott Morrison Former Liberal Party Representative for Cook
7% Barnaby Joyce National Party Representative for New England
7% Jason Wood Liberal Party Representative for La Trobe
7% Henry Pike Liberal National Party Representative for Bowman
6% Rick Wilson Liberal Party Representative for O'Connor
6% Sussan Ley Liberal Party Representative for Farrer
6% Russell Broadbent Independent Representative for Monash
6% Scott Buchholz Liberal Party Representative for Wright
5% Andrew Willcox Liberal National Party Representative for Dawson
5% Terry Young Liberal National Party Representative for Longman
5% Kevin Hogan National Party Representative for Page
5% Peter Dutton Liberal Party Representative for Dickson
5% Alex Hawke Liberal Party Representative for Mitchell
4% Mark Coulton Deputy Speaker Representative for Parkes
4% David Littleproud National Party Representative for Maranoa
0% Stuart Robert Former Liberal Party Representative for Fadden